خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  توضیحات همسر و دختر متهم به گروگانگیری رئیس شرکت واحد

توضیحات همسر و دختر متهم به گروگانگیری رئیس شرکت واحد

خبرگزاری هرانا – اعضای خانواده مردی که هفته پیش رییس شرکت واحد اتوبوسرانی تهران را به‌مدت هشت‌ساعت گروگان گرفت درباره متهم توضیحاتی دادند.

ایسنا به نقل از پارسینه نوشت: دختر کوچک بهرام – کارگر اخراجی شرکت واحد _ می‌گوید: “پدرم در سال ۸۵ مدتی به دلیل بیماری اعصاب و روان بستری بود. ما چیزی در زندگی کم نداشتیم. پدر حقوق زیادی نمی‌گرفت. ۶۰۰هزارتومان. اما این‌ها همین اندک را هم به ما ندیدند.”

او ادامه می‌دهد: “به پدرم افتخار می‌کنم. پدر خوبی است. همه زندگی‌اش ما بودیم. مادرم مدتی بیمار است. درد کلیه دارد. اما آن‌ها یک‌سال‌ونیم است که بیمه ما را قطع کرده‌اند. هربار که دکتر می‌رویم باید همه هزینه‌ها را خودمان پرداخت کنیم. یک‌سال‌ونیم است پدرم دنبال بازگشت به کارش است. روزهای اول به ما نمی‌گفت. می‌گفت ۱۵ روز مرخصی گرفته‌ام. ۱۴سال در شرکت واحد کار کرده بود اما بی‌دلیل او را اخراج کردند. پدرم گروگانگیر نبود. او پدری بدبخت بود که می‌خواست دوباره سر کارش بازگردد.”

همسر بهرام نیز می‌گوید: “آن روز برای حرف زدن به شرکت واحد رفته بود اما راهش ندادند. قبل‌تر خودم چندبار رفتم. حاضر نبودند حرف مرا بشنوند. کلیه‌هایم سنگ دارد، دیسک کمر دارم اما بیمه ما را قطع کردند. دخترم دانشگاه قبول شد اصلا رویش نشد به پدرش بگوید. پسرم مدرسه نمونه‌دولتی قبول شده و معدلش بالاست اما نمی‌دانیم بتوانیم هزینه‌های آن را پرداخت کنیم یا نه.”

او ادامه می‌دهد: “شوهرم با کسی دعوا نداشت. سرش به کار خودش گرم بود اما در این یک‌سال‌ونیم انگار ما ۱۰سال پیر شدیم. پول زیادی به ما نمی‌دادند، ۵۰۰ تا ۶۰۰‌هزارتومان. با همین اندک هم زندگی را می‌گذراندیم.”

این زن در ادامه می‌گوید: “بهرام اول زندان اوین بود و حالا رجایی‌شهر است. خودش چیزی نمی‌داند. نه در مورد تاوان قانونی کارش، نه از اوضاع و احوال این بیرون. اما به ما قول داده‌اند که شکایتی ندارند. آقای ساجدی‌نیا دستش را روی قرآن گذاشت که کمکش می‌کند.”

حسن سعیدی، وکیل کارگران شرکت واحد نیز می‌گوید: بر اساس اسنادی که داریم اخراج این فرد غیرقانونی بوده زیرا نماینده کارگران در جلسه کمیته انضباطی کسی جز دو نفری بوده که حق امضا داشته‌اند. بنابراین این حکم غیرقانونی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید