خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران در سه واحد صنفی

معوقات مزدی کارگران در سه واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – تعدادی از کارگران پیمانکاری پتروشیمی اصفهان، کارگران شرکت‌ واحد تهران و کارکنان علوم پزشکی چابهار از عدم دریافت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران پیمانکاری پروژه پتروشیمی اصفهان مطالبات مزدی دارند.

این کارگران در این خصوص اظهار کردند: مطالبات مزدی ما از اسفند ماه سال ۱۴۰۲ پرداخت نشده است در عین حال هنوز عیدی و پاداش خود را دریافت نکرده‌ایم.

این کارگران که تعداد آنها ۸۰ نفر است در ادامه گفتند: طی روزهای نوزدهم و بیست و سوم اردیبهشت ماه سال جاری برای معوقات مزدی و مشخص نبودن وضعیت پرداخت دستمزدمان در محوطه محل کار خود دست به اعتراض صنفی زدیم. در نهایت مسئولان واحد حراست پتروشیمی با حضور در جمع متعرضان و در تماس تلفنی با مدیران، به کارگران وعده پرداخت معوقات مزدی همه آنها را تا روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه جاری را دادند.

به گفته این کارگران، تاکنون پاسخ روشنی نگرفته‌ایم و علارغم وعده‌ های داده شده از سوی برخی مسئولان کارگاه مشخص نیست چه زمانی قرار است کارفرمای اصلی، مطالبات کارگران را پرداخت کند.

مطالبات مزدی کارگران شرکت‌ واحد تهران

به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، رانندگان و سایر کارگران شرکت‌ واحد تهران از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود گلایه‌مند هستند.

در این گزارش آمده است، در حالی که دو ماه از سال جدید میگذرد، رانندگان و سایر کارگران شرکت‌ واحد تهران حقوق فروردین ماه خود را دریافت نکرده اند. همچنین این کارکنان همچنان با حقوق سال گذشته امورات زندگی خود را با این تورم ۵۰ درصدی و افسار گسیخته می‌گذرانند.

معوقات مزدی کارکنان علوم پزشکی چابهار

به گزارش‌ حال وش، کارکنان علوم پزشکی چابهار از عدم پرداخت مطالبات مزدی هشت ماهه خود، گلایه دارند.

یک نیروی علوم پزشکی چابهار در این باره گفته است: “هشت ماه است به ما حقوق نداده‌ اند و وقتی پیگیر شدیم، جواب قانع کننده‌ای ندادند و فقط امروز و فردا می‌کنند. حقوقمان بالای ۱۲ میلیون تومان است اما به ما گفتند ۴ میلیون میدهیم که این مقدار را هم تا امروز نداده‌ اند. حقوق بعضی از کارکنان که پرداخت شده اما پول ما را نمیدهند، کارکنان لاروکش سی نفر هستند. با اینکه قبلاً هم اطلاع رسانی کردیم، اما تاکنون جوابی نگرفتیم. ما در وضعیت بد معیشتی قرار داریم.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید