خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ با پایان مرخصی ۵ روزه، امیر چمنی به زندان مرکزی تبریز بازگشت

هرانا؛ با پایان مرخصی ۵ روزه، امیر چمنی به زندان مرکزی تبریز بازگشت

خبرگزاری هرانا – ساعت ۱۶ بعد از ظهر امروز سه‌شنبه، ۵ شهریور ۱۳۹۲، امیر چمنی فعال دانش‌جویی دانش‌گاه آزاد تبریز، با پایان مرخصی ۵ روزه، خود را به زندان مرکزی تبریز معرفی کرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این فعال دانش‌جویی ظهر روز پنج‌شنبه، ۳۱ مرداد ماه از زندان تبریز به مرخصی اعزام شده بود.

این دانش‌جوی کارشناسی ارشد رشته‌ی جامعه شناسی دانش‌گاه آزاد تبریز، بعد از ظهر روز یک شنبه ۲۴ دی ماه در منزل شخصی اش بازداشت شده و پس از گذراندن دو هفته در اداره‌ی اطلاعات تبریز، برای اجرای حکم ۹ ماه حبس تعزیری به زندان مرکزی تبریز منتقل شده بود.

این فعال دانش‌جویی پیش تر و پس از سپری جلسات متعدد بازجویی در اداره ی اطلاعات تبریز با قرار وثیقه‌ی ۵۰ میلیون تومانی آزاد و متعاقب آن در تاریخ ۱۵ تیر ماه از سوی شعبه ی ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر، به اتهام توهین به رهبر و بنیان گذار جمهوری اسلامی به تحمل شش ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری و هم چنین از سوی شعبه‌ی ۱۰۴ دادگاه کیفری تبریز به اتهام توهین به رئیس جمهور به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

شایان ذکر است، حکم ۴۰ ضربه شلاق وی در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری و در روز ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ اجرا شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید