خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  شرکت صدرا واگذار شد، ۵۰۰ کارگر بیکار و ۹۰ کار‌شناس تعدیل شدند

شرکت صدرا واگذار شد، ۵۰۰ کارگر بیکار و ۹۰ کار‌شناس تعدیل شدند

خبرگزاری هرانا – یک فعال کارگری در استان بوشهر گفت: کارگران شرکت صنعتی دریایی ایران به دلیل تاثیر شرایط اقتصادی بر فرآیند تولید، سه ماه حقوق معوقه طلبکارند.

موسی می‌رجهانمردی با اعلام این مطلب یادآور شد: مالکیت صدرا اخیرا از قرارگاه خاتم الانبیا به یک شرکت دیگر واگذار شده است.

سرپرست خانه کارگر بوشهر با بیان اینکه ۵۰۰ کارگر در بخش کشتی سازی مجموعه ایران صدرا فعالیت می‌کنند، گفت: انتظار می‌رود که مدیریت جدید نسبت به پرداخت مطالبات کارگران اقداماتی را انجام دهد.

وی که با ایلنا گفتگو کرده، اظهار داشت: فعالیت کشتی سازی صدرا در نتیجه تحریم‌های اقتصادی و رکود بازار به حالت نیمه تعطیل درآمده و بیشتر کارگران این کارخانه در محل کار خود سرگردان‌اند.

شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) که در سواحل استان بوشهر قرار دارد در زمینه ساخت و تعمیر کشتی و سکو‌های نفتی فعالیت دارد. اخیرا و برای سومین بار مالکیت این شرکت تغییر و به یکی از پیمانکاران راه و ساختمان واگذار شده است. پیش از این در اوایل دهه ۸۰ بانک ملی سهام صدرا را خرید و در سال ۸۷ نیز قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه.

پس از تغییر مالکیت صدرا، خبرهایی درباره تعدیل ۹۰ کار‌شناس و مهندس این شرکت مطرح شده و برخی منابع احتمال می‌دهند کارگران ایران صدرا از این پس بصورت قرارداد پیمانکاری به کار خود ادامه دهند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید