خبرگزاری هرانا
امروز پنج‌شنبه 15 آگوست 2013, 7th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2013/08/15 ساعت 16:50:16

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ وضعیت وخیم ابوالفضل عابدینی پس از ۲۰ روز اعتصاب

هرانا؛ وضعیت وخیم ابوالفضل عابدینی پس از ۲۰ روز اعتصاب

خبرگزاری هرانا – ابوالفضل عابدینی که از ۲۰ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است، در وضعیت نگران کننده‌ای بسر می‌برد و وزن خود را بشدت از دست داده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ابوالفضل عابدینی، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر، از روز شنبه ۵ مرداد ماه در پی انتقال خود از بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان کارون اهواز دست به اعتصاب غذا زد.

مادر این زندانی سیاسی به گزارشگر هرانا گفت: “روز گذشته (چهارشنبه ۲۴ مرداد ماه) به ملاقات ابوالفضل رفتم. وی بشدت لاغر شده بود. با این وجود حاضر به شکستن اعتصاب غذای خود نیست.”

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: “ابوالفضل که بشدت ضعیف شده به بیماری سرما خوردگی نیر مبتلا شده. ابوالفضل خیلی ناراحت شد که ما در این گرما به ملاقاتش رفته‌ایم و مامورین مارا این همه معطل کرده‌اند.”

آقای عابدینی که در اسفند ماه سال ۸۸ و در پی سناریو سازی دستگاه امنیتی بر علیه اعضا و همکاران مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بازداشت شد، در طی این مدت از حق برخورداری از مرخصی محروم مانده است.

این زندانی سیاسی بر اساس حکم دادگاه انقلاب اهواز به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است که حکم وی با احتساب محکومیت یکساله از سوی شعبهٔ ۲۸ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی مقیسه‌ به ۱۲ سال حبس تعزیری افزایش یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید