خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۲/۱۰ ساعت ۱۱:۴۹:۳۵

    خانه  > سایر گروهها  >  بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد به مناسبت روز جهانی کارگر

بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد به مناسبت روز جهانی کارگر

خبرگزاری هرانا – اول ماه مه، روز جهانی کارگر، که به پاسداشت یاد و خاطره تابناک کارگرانی که در حمله پلیس شیکاگوبه تظاهرات حق طلبانه کارگری حدود یکصدو بیست سال پیش کشته شدند، و از این روی از سوی اتحادیه‌ها و سازمان‌های جهانی کارگری آن دوران به عنوان نماد اتحاد و همبستگی جنبش گسترده و دیر پای دادخواهی کارگران جهان پایه گذاری شده است. بر همهٔ کارگران وزحمتکشان و همکاران شریف گرامی باد…..

زنده باد جنبش اول ماه مه، زنده باد جنبش دادخواهی کارگری

اول ماه مه، روز جهانی کارگر، که به پاسداشت یاد و خاطره تابناک کارگرانی که در حمله پلیس شیکاگوبه تظاهرات حق طلبانه کارگری حدود یکصدو بیست سال پیش کشته شدند، و از این روی از سوی اتحادیه‌ها و سازمان‌های جهانی کارگری آن دوران به عنوان نماد اتحاد و همبستگی جنبش گسترده و دیر پای دادخواهی کارگران جهان پایه گذاری شده است. بر همهٔ کارگران وزحمتکشان و همکاران شریف گرامی باد.

به مناسبت روز جهانی کارگر سندیکا‌ها و اتحادیه‌ها و سازمانهای کارگری در کشورهای مختلف تلاش می‌کنند توجه وسیع افکار عمومی و رسانه‌ها را به دادخواهی کارگری افزایش داده و بر خلاف مراسم تبلیغاتی حکومتی و دولتی، بی‌عدالتی‌های اجتماعی را افشاء و به صورت اعتصاب، راه پیمایی، تجمع اعتراضی، گرد همایی، سرود خوانی، اطلاعیه و دیگر روش‌ها، اعتراضات خود را اعلام و حقوق خود را طلب می‌نما یند. و درهمین این راستا ازعموم کارگران ایران دعوت می‌شود سازمانهای سندیکائی خود را ایجاد و در چنین روزهائی اعتراضات و خواست‌های خود را به مسئولان اعلام نمایند.

با اینکه تاریخ بزرگداشت اول ماه مه در ایران حدود صد سال سابقه دارد، اما متاسفانه به علت سرکوب‌های پلیسی، امنیتی و کارشکنی‌های دولتی و بر خلاف ادعاهای گوش خراش مسئولان در حمایت از کارگر و همچنین همگانی نبودن تعطیلی روز جهانی کارگر، تا کنون بزرگداشتی شایستهٔ مقام میلیون‌ها کارگرو زحمت کش ایرانی در اول ماه مه برگزار نشده است. البته با وجود همهٔ این مشکلات و موانع گوناگون، سندیکای کارگران شرکت واحد همواره با سخت کوشی و همدلی و اتحاد و پذیرش خطرات به سهم خود این روز را گرامی داشته است.

سندیکای کارگران شرکت واحد همانند دیگر سندیکا‌های کارگری جهان که خواسته‌ها و اعتراضات خود را در چنین روزی اعلام می‌کنند، بخشی از مهم‌ترین خواسته‌های خود را بدین شرح اعلام می‌نماید.

۱-آزادی فوری و بی‌قید شرط آقای رضا شهابی راننده زحمت کش شرکت واحد و عضو هیئت مدیره سندیکا از زندان و درمان وی تا سلامتی کامل وبازگشت بکار و پرداخت همهٔ حق و حقوق معوقه ایشان از تاریخ بازداشت.

۲-بازگشت بکار فوری رانندگان زحمت کش شرکت واحد آقایان حسن سعیدی، وحید فریدونی، ناصر محرم‌زاده، که به علت پی گیری حقوق همکاران خود در سال گذشته باپرونده سازی و اعمال روش‌های غیر قانونی از کار معلق شده و هم اکنون در شرایط سخت اقتصادی بسر می‌برند.

۳-رعایت شاَن و منزلت انسانی کارگران و پایان بخشیدن به رفتارهای غیر قانونی پلیسی امنیتی علیه فعالیت سندیکائی کارگران و آزادی همهٔ زندانیان مدافع و فعال حقوق کارگری.

۴-تامین امنیت شغلی و جلوگیری از اخراج کارگران به ویژه فعالان حقوق کارگری و لغو قرادادهای سفید امضاء و موقت کارگری.

۵-تجدید نظر در حداقل دستمزد سال ۹۲ متناسب با گرانی کمر شکن و تورم روز افزون، و تامین معاش خانواده در حد استانداردهای یک زندگی انسانی متناسب با نیازهای خوراک، پوشاک، مسکن، بهداشت وآموزش وپرورش.

۶-جلوگیری از کار کودکان به ویژه در امور خدمات جمع آوری و باز یافت زباله توسط باندهای خلاف کار و سازمانهای خدماتی شهرداری که روزبروز در حال گسترش است.

۷-پایان بخشیدن به تمامی بی‌عدالتی‌های مخالف حقوق انسانی و اجرای بی‌کم و کاست حقوق مردمی که ازسوی سازمان‌ها و نهادهای بین الملی و جوامع حقوق بشری به رسمیت شناخته شده و رعایت آن‌ها از وظایف حکومتگران می‌باشد.

در پایان یادآورمی شود سندیکای کارگران شرکت واحد حق خود می‌داند که در صورت عدم رسیدگی عادلانه به خواست‌هایش توسط مسئولان داخل کشور، با همکاری سندیکا‌ها و اتحادیه‌های جهانی و به استناد حقوق بین الملی کارگری شکایت‌های خود را در نشست سالانه سازمان جهانی کار مطرح و از طریق ارگان‌های این سازمان پی گیری و احقاق حق نماید.

با آرزوی گسترش عدالت آزادی و صلح جهانی

سندیکای کارگران شرکت واحد

اتوبوسرانی تهران و حومه

اردیبهشت ۹۲

روز کارگر؛ بیانه سندیکای کارگران شرکت واحد

بیانه سندیکای کارگران شرکت واحد به مناسبت روز جهانی کارگر

اول ماه مه، روز جهانی کارگر، که به پاسداشت یاد و خاطره تابناک کارگرانی که در حمله پلیس شیکاگوبه تظاهرات حق طلبانه کارگری حدود یکصدو بیست سال پیش کشته شدند، و از این روی از سوی اتحادیه ها و سازمان های جهانی کارگری آن دوران به عنوان نماد اتحاد و همبستگی جنبش گسترده و دیر پای دادخواهی کارگران جهان پایه گذاری شده است.بر همه ی کارگران وزحمتکشان و همکاران شریف گرامی باد…..

زنده باد جنبش اول ماه مه، زنده باد جنبش دادخواهی کارگری

اول ماه مه، روز جهانی کارگر، که به پاسداشت یاد و خاطره تابناک کارگرانی که در حمله پلیس شیکاگوبه تظاهرات حق طلبانه کارگری حدود یکصدو بیست سال پیش کشته شدند، و از این روی از سوی اتحادیه ها و سازمان های جهانی کارگری آن دوران به عنوان نماد اتحاد و همبستگی جنبش گسترده و دیر پای دادخواهی کارگران جهان پایه گذاری شده است.بر همه ی کارگران وزحمتکشان و همکاران شریف گرامی باد.

به مناسبت روز جهانی کارگر سندیکا ها و اتحادیه ها و سازمانهای کارگری در کشورهای مختلف تلاش میکنند توجه وسیع افکار عمومی و رسانه ها را به دادخواهی کارگری افزایش داده و بر خلاف مراسم تبلیغاتی حکومتی و دولتی ،بی عدالتی های اجتماعی را افشاء و به صورت اعتصاب، راه پیمایی،تجمع اعتراضی،گرد همایی،سرود خوانی، اطلاعیه و دیگر روش ها، اعتراضات خود را اعلام و حقوق خود را طلب می نما یند.و درهمین این راستا ازعموم کارگران ایران دعوت می شود سازمانهای سندیکائی خود را ایجاد و در چنین روزهائی اعتراضات و خواست های خود را به مسئولان اعلام نمایند.

با اینکه تاریخ بزرگداشت اول ماه مه در ایران حدود صد سال سابقه دارد، اما متاسفانه به علت سرکوب های پلیسی،امنیتی و کارشکنی های دولتی و بر خلاف ادعاهای گوش خراش مسئولان در حمایت از کارگر و همچنین همگانی نبودن تعطیلی روز جهانی کارگر، تا کنون بزرگداشتی شایسته ی مقام میلیونها کارگرو زحمت کش ایرانی در اول ماه مه برگزار نشده است.البته با وجود همه ی این مشکلات و موانع گوناگون ،سندیکای کارگران شرکت واحد همواره با سخت کوشی و همدلی و اتحاد و پذیرش خطرات به سهم خود این روز را گرامی داشته است.

سندیکای کارگران شرکت واحد همانند دیگر سندیکا های کارگری جهان که خواسته ها و اعتراضات خود را در چنین روزی اعلام می کنند،بخشی از مهمترین خواسته های خود را بدین شرح اعلام می نماید.

۱-آزادی فوری و بی قید شرط آقای رضا شهابی راننده زحمت کش شرکت واحد و عضو هیئت مدیره سندیکا از زندان و درمان وی تا سلامتی کامل وبازگشت بکار و پرداخت همه ی حق و حقوق معوقه ایشان از تاریخ بازداشت.

۲-بازگشت بکار فوری رانندگان زحمت کش شرکت واحد آقایان حسن سعیدی ،وحید فریدونی،ناصر محرم زاده،که به علت پی گیری حقوق همکاران خود در سال گذشته باپرونده سازی و اعمال روش های غیر قانونی از کار معلق شده و هم اکنون در شرایط سخت اقتصادی بسر میبرند.

۳-رعایت شاَن و منزلت انسانی کارگران و پایان بخشیدن به رفتارهای غیر قانونی پلیسی امنیتی علیه فعالیت سندیکائی کارگران و آزادی همه ی زندانیان مدافع و فعال حقوق کارگری.

۴-تامین امنیت شغلی و جلوگیری از اخراج کارگران به ویژه فعالان حقوق کارگری و لغو قرادادهای سفید امضاء و موقت کارگری.

۵-تجدید نظر در حداقل دستمزد سال ۹۲ متناسب با گرانی کمر شکن و تورم روز افزون ، و تامین معاش خانواده در حد استانداردهای یک زندگی انسانی متناسب با نیازهای خوراک،پوشاک،مسکن،بهداشت وآموزش وپرورش.

۶-جلوگیری از کار کودکان به ویژه در امور خدمات جمع آوری و باز یافت زباله توسط باندهای خلاف کار و سازمانهای خدماتی شهرداری که روزبروز در حال گسترش است.

۷-پایان بخشیدن به تمامی بی عدالتی های مخالف حقوق انسانی و اجرای بی کم و کاست حقوق مردمی که ازسوی سازمانها و نهادهای بین الملی و جوامع حقوق بشری به رسمیت شناخته شده و رعایت آنها از وظایف حکومتگران می باشد.

در پایان یادآورمی شود سندیکای کارگران شرکت واحد حق خود می داند که در صورت عدم رسیدگی عادلانه به خواست هایش توسط مسئولان داخل کشور،با همکاری سندیکاها و اتحادیه های جهانی و به استناد حقوق بین الملی کارگری شکایت های خود را در نشست سالانه سازمان جهانی کار مطرح و از طریق ارگان های این سازمان پی گیری و احقاق حق نماید.

با آرزوی گسترش عدالت آزادی و صلح جهانی

سندیکای کارگران شرکت واحد

اتوبوسرانی تهران و حومه

اردیبهشت ۹۲

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید