خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  مادری دو دختر خردسال خود را به قتل رساند

مادری دو دختر خردسال خود را به قتل رساند

خبرگزاری هرانا – همسر یک زندانی در شهر رشت دو دختر خردسال خود را از طریق خفه کردن به قتل رساند.

بنا به گزارش ایسنا، وقوع قتل دو دختر خردسال در ساعت ۱۱ صبح اواخر فروردین سال‌جاری به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع داده شد و به دنبال آن ماموران به محل حادثه در یکی از محلات شهر رشت اعزام شدند.

ماموران در تحقیقات اولیه متوجه شدند دو کودک “آیلار” ۵. ۲ ساله و “آیدا” ۵ ساله به قتل رسیده‌اند و پدرشان از مدتی قبل به دلیل متواری شدن از صحنه تصادف منجر به فوت و هم چنین سرقت در استان مازندران دستگیر شده و فرزندان خود را به مادرشان سپرده است.

در ادامه ماموران مادر دو کودک به قتل رسیده را در حالی که از ناحیه رگ دست خودزنی کرده بود، دستگیر و تحقیقات از وی را آغاز کردند.

این زن در بازجویی‌ها، مدعی شد، در منزل پدر شوهرش ابتدا زمانی‌ که یکی از فرزندانش در خواب بوده با گذاشتن دستمالی به روی دهانش، وی را خفه کرده و پس از آن نیز فرزند دیگرش را که به خواب رفته بوده است؛ در اقدامی مشابه به قتل رسانده است.

متهم، انگیزه‌اش از ارتکاب این جنایت را ناراحتی روحی و روانی و مشکلات عنوان کرد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۲۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کودکی بدون هیچگونه تبعیض از حیث‌نژاد، رنگ، جنس، زبان، مذهب، اصل و منشاء ملی یا اجتماعی، مکنت یا نسب حق دارد از تدابیر حمایتی که به اقتضای وضع صغیر بودنش از طرف خانواده او و جامعه و حکومت کشور او باید بعمل آید برخوردار گردد.
•     بند ۱ ماده ۱۹ کنوانسیون حقوق کودک: کشورهای‌ طرف‌ کنوانسیون‌ تمام‌ اقدامات‌ قانونی‌، اجرایی‌، اجتماعی‌ و آموزشی‌ را در جهت‌ حمایت‌ از کودک‌ در برابر تمام‌ اشکال‌ خشونت‌های‌ جسمی‌ و روحی‌، آسیب‌رسانی‌ یا سوءاستفاده‌، بی‌توجهی‌ یا سهل‌انگاری‌، بدرفتاری‌ یا استثمار منجمله‌ سوءاستفاده‌ جنسی‌ در حینی‌ که‌ کودک‌ تحت‌ مراقبت‌ والدین‌ یا قیم‌ قانونی‌ یا هر شخص‌ دیگری‌ قرار دارد، به‌ عمل‌ خواهند آورد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید