خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۲/۰۷ ساعت ۱۴:۴۷:۱۷

    خانه  > کارگران  >  شانزده ماه حقوق معوقه کارگران مجتمع دامداری مهاباد و اخراج و بیکاری ۱۷۴ کارگر

شانزده ماه حقوق معوقه کارگران مجتمع دامداری مهاباد و اخراج و بیکاری ۱۷۴ کارگر

خبرگزاری هرانا – مجتمع دامداری مهاباد از جمله مجموعه‌های تولیدی بحران‌زده کردستان است که کارگرانش با وجود سوابق کار ۱۷ تا ۲۶ ساله، ۱۶ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند.

گروه کارگری ایلنا که در آستانه روز جهانی کارگر به سراغ واحدهای تولیدی بحران‌زده در طول یک سال گذشته رفته است، در گفتگو با نماینده کارگران مجتمع دامداری مهاباد، به بررسی جزئیات مشکلات این کارگران پرداخته است.

نماینده کارگران مجتمع دامداری مهاباد می‌گوید: ۴۳ کارگر این مجتمع دامداری ۱۶ ماه است که به بهانه کمبود منابع مالی حقوق دریافت نکرده‌اند.

او در تشریح جزئیات مشکلات کارگران این واحد تولیدی، افزود: این معوقات مربوط به پنج ماهه اول سال ۹۰ و ۹۱ به همراه عیدی و پاداش بوده و در سال جاری نیز کارگران هنوز هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند.

این کارگر اضافه کرد: با واگذاری مجتمع بزرگ دامداری به بخش خصوصی، مشکلات کارگران این واحد تولیدی آغاز شد بطوری که اینک کارفرما بدون توجه به معیشت کارگران وخانواده‌هایشان از پرداخت ۱۶ ماه حقوق آنان کوتاهی می‌کند.

او با اشاره به سوابق ۱۷ تا ۲۶ ساله کارگران این مجتمع کشتارگاهی اظهار داشت: امنیت شغلی کارگران با افزایش مشکلات این مجتمع کشتارگاهی بیش از پیش به خطر افتاده است به طوری که دو نفر از کارگران با سوابق بیش از ۱۷ سال بدلیل اعتراض به افزایش مشکلات کارگران، با پایان قرار داد کاری اخراج شده‌اند.

گفتنی است مجتمع دامداری مهاباد وابسته به شرکت غدیر سبز، داری زیر مجموعه‌های صنعتی همانند هما مرغ، سردخانه زمزم، و کشت صنعت مهاباد است که پس از سال ۸۶ با بروز برخی نوسانات در بازار و آغاز واردات گسترده گوشت، با واگذاری به بخش خصوصی، از نظر تامین منابع مالی با ۲۱۷ کارگر دچار مشکل شد که در ‌‌‌‌نهایت این کارگران به مرور تعدیل و هم اکنون ۴۳ کارگر این مجتمع به علت عدم دریافت ۱۶ ماه حقوق معوقه با مشکلات معیشتی عدیده‌ای روبرو شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید