خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۲, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۱/۰۵ ساعت ۱۷:۲۵:۵۸

    خانه  > زندانیان  >  آغاز اعتصاب غذای تمامی دراویش محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین

آغاز اعتصاب غذای تمامی دراویش محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین

خبرگزاری هرانا – علیرضا روشن و مصطفی عبدی از دراویش زندانی در بند ۳۵۰ زندان اوین از روز اول فروردین سال جاری وارد اعتصاب غذا شدند.

به گزارش مجذوبان نور، آقایان علیرضا روشن و آقای مصطفی عبدی از فعالین حقوق دراویش و پرسنل سایت مجذوبان نور از اول فروردین سال جاری در اعتراض به نگهداری وکلای زندانی دراویش در شرایط نامناسب بندهای امنیتی زندان اوین و برخوردهای خشن و توهین آمیز با آنها دست به اعتصاب غذا زده و خواستار بازگرداندن فوری آنها به بند ۳۵۰ و پیگیری اقدامات درمانی برای آنان شده‌اند.

 

این دو درویش در ملاقاتی که صبح امروز با خانواده‌های خود داشتند از اعتصاب غذای خود خبر داده و اعلام کردند : “به علت نگرانی از وضیعت وکلای زندانی دراویش و وخامت حال دو درویشی که در زندان عادل آباد شیراز با همین خواسته در اعتصاب غذا هستند، ضمن اینکه ملتمسانه از آنها می ‌خواهیم که به اعتصاب خود پایان دهند، راه آنها را پیش گرفته و وارد اعتصاب غذا شده‌ایم”.

کسری نوری و صالح مرادی از دیگر دراویش زندانی در زندان عادل آباد شیراز نیز مدت ۶۹ روز است که در اعتراض به انتقال وکلای دراویش به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹، دست به اعتصاب غذا زده اند، هم اکنون پنج روز است که اعتصاب غذای خود را از اعتصاب غذای تر به خشک تغییر داده‌اند و این در حالی است که خانواده این افراد وضع جسمی آنها را “اسفبار و در آستانه مرگ” توصیف کردند.

هفت نفر از وکلای زندانی دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور مدت ۷۰ روز است که به علت اعتراض به روند غیر قانونی رسیدگی به پرونده و شکایت از تخلفات قاضی صلواتی به سلولهای انفرادی و بند ۲۰۹ منتقل شده‌اند و انتقال و بازجویی‌های آنها با برخورد توهین آمیز و ضرب و شتم همراه بوده است. حال جسمی دو تن از این افراد نیز نگران کننده گزارش شده است.خانواده‌های «وکلای دراویش زندانی و مدیران سایت مجذوبان نور» به همراه جمعی از سایر دراویش گنابادی طی نامه‌ای به آقایان صالح مرادی و کسری نوری، مجددا خواستار پایان دادن به اعتصاب غذای آنها شدند.

خانواده‌های وکلای دراویش زندانی و جمعی از سایر دراویش گنابادی طی نامه‌ای ضمن قدردانی از اقدام جوانمردانه صالح مرادی و کسری نوری که در اعتراض به انتقال وکلای دراویش به سلول های بند ۲۰۹ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند، نسبت به وضعیت سلامتی ایشان ابراز نگرانی کرده و خواستار اتمام فوری اعتصاب غذای آنها شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید