خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ نامه ای از مادر میثاق یزدان نژاد به احمد شهید

هرانا؛ نامه ای از مادر میثاق یزدان نژاد به احمد شهید

خبرگزاری هرانا – اکرم السادات سنجری مادر میثاق یزاد‌نژاد زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج طی نامه‌ای به احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر خواهان توجه وی به وضعیت فرزندش در زندان شد.

در بخشی از نامه وی آمده است: “اکنون حدود ۵ سال و نیم از دستگیری میثاق گذشته است بدون حتی یک روز مرخصی، این در حالیست که فرزندم از سال ۱۳۸۱ به بیماری افسردگی شیزوفرنی مبتلا می‌باشد.”

متن نامه مادر این زندانی سیاسی که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:

جناب آفای احمد شهید گزارشگر ویژهٔ حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران:

با سلام و احترام

اینجانب اکرم السادات سنجری به استحضار می‌رسانم فرزندم میثاق یزدان‌نژاد که در مورخه ۱۳۸۴/۱۲/۵ با حکم دادگاه انقلاب شهرری دستگیر و پس از مدتی با قرار وثیقه آزاد گردید.

سپس در تاریخ ۱۳۸۶/۶/۱۹ با حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب دستگیر و بطور جداگانه در دادگاه شهر ری ابتدا به ۵ سال و سپس به ۴ سال حبس و نهایتا به ۳ سال و تبعید به سمنان محکوم گردید. اما در دادگاه شعبهٔ ۱۵ تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان رجایی شهر محکوم شد و در دادگاه تجدید نظر نیز این حکم تایید گردید.

اکنون حدود ۵ سال و نیم از دستگیری میثاق گذشته است بدون حتی یک روز مرخصی، این در حالیست که فرزندم از سال ۱۳۸۱ به بیماری افسردگی شیزوفرنی مبتلا می‌باشد.

در مورد حکم ناعادلانهٔ ۱۰ سال زندان شعبهٔ ۱۵ به عرض می‌رسانم که حتی یکی از بازجویان اذعان کرده بود که حکمش بیش از حد سنگین بوده است، شاید علت اصلی اینکه چنین حکم سنگینی برایش صادر کرده ان این باشد که پدر و مادرش از زندانیان سیاسی دههٔ ۶۰ می‌باشند و اینکه دایی‌هایش در رژیم شاه زندانی سیاسی بوده‌اند و در سال ۱۳۶۰ در رژیم جمهوری اسلامی ۳ تن از دایی‌هایش به شهادت رسیده‌اند.

جناب آقای احمد شهید، متاسفانه شما از بسیاری از زندانیان سیاسی ازجمله میثاق غافل شده‌اید و فقط از تعداد معدودی از زندانیان سیاسی نام می‌برید. آقای شهید نمی‌دانم شما فرزندی داریید یا نه، اما می‌دانم که خود می‌فهمید که دیدن فرزند در پشت میله‌های زندان و آب شدن تدریجی او برای پدر و مادر چقدر دردناک است.

امیدوارم شما صدای گویای ما خانواده‌های دردمند باشید.

اکرم السادات سنجری

مادر زندانی سیاسی دربند میثاق یزدان‌نژاد

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید