خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۱, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۱۰/۱۸ ساعت ۲۱:۱۷:۴۴

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ رضا شهابی پس از ۲۳ روز اعتصاب غذا به مرخصی در مانی اعزام شد

هرانا؛ رضا شهابی پس از ۲۳ روز اعتصاب غذا به مرخصی در مانی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – رضا شهابی فعال کارگری زندانی پس از ۲۳ روز اعتصاب غذا و دارو به مرخصی درمانی ۵ روزه اعزام شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا شهابی عضو زندانی سندیکای کارگران شرکت واحد که از تاریخ ۲۵ آذر ماه سال جاری در اعتصاب غذا بسر می‌برد، قبل از نیمه شب ۱۸ دی ماه از زندان اوین به مدت ۵ روز به مرخصی آمد.

امروز در طی گزارشات مختلفی آمده بود که سعید متین‌پور، فریدون صیدی راد، سروش ثابت، سعید جلالی فر، یاشار دارالشفاء و سعید حائری نیز در حمایت از خواسته رضا شهابی به اعتصاب غذای وی پیوسته بودند.

رضا شهابی ۱۷ روز پیش یعنی شنبه ۲۵ آذرماه زمانی که به بیمارستان خمینی تهران اعزام شده بود، در پی بدرفتاری مامور اعزام و ممانعت از انجام آزمایشات ضروری اعلام اعتصاب غذا و دارو نمود.

رضا شهابی، فعال کارگری، عضو هیأت مدیره سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران و مسئول سابق واحد کارگری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیش‌تر از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران توسط قاضی صلواتی به اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس و هم چنین به اتهام تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی نیز به پنج سال حبس محکوم شده بود. وی همچنین در این حکم به ۵ سال ممنوعیت از فعالیت سندیکایی و هفتاد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردیده بود.

لازم به یادآوریست، حکم وی بتازگی از سوی دادگاه انقلاب به چهار سال حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت سندیکایی و هفتاد میلیون ریال جریمه نقدی تقلیل یافته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید