خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ سعید متین‌پور در حمایت از خواست رضا شهابی دست به اعتصاب غذا زد

هرانا؛ سعید متین‌پور در حمایت از خواست رضا شهابی دست به اعتصاب غذا زد

خبرگزاری هرانا – سعید متین‌پور روزنامه نگار زنجانی و فعال مدنی آذربایجان در اعتراض به عدم رسیدگی به درخواست مرخصی درمانیِ رضا شهابی فعال کارگری و عضو هیأت مدیره سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران از روز شنبه ۱۶ دی ماه اعتصاب غذا کرده است.

وی در پیامی علت اعتصاب غذای خود را وضعیت وخیم هم بندی‌اش رضا شهابی و عدم رسیدگی به مرخصی درمانی‌اش عنوان کرده است:

دوستان عزیز

سه و نیم سال است که در جنایت زندگی می‌کنم، در اتاقی که زندگی می‌کنم چهار نفر را تا کنون اعدام کرده‌اند و کسانی بوده‌اند به بیمارستان منتقل نشده و اینجا فوت کردند و چندین تن نیز در بیمارستان بستری هستند.

رضا شهابی یکی از این زندانیان بیمار است، در زمان بازداشت ایشان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و از ناحیه ستون فقرات احساس درد می‌کند و اگر معالجه نشود امکان فلج شدن هست. شهابی بعد از ماه‌ها نامه نگاری نتوانست مرخصی درمانی بگیرد و از ۲۰ روز پیش نیز دست به اعتصاب غذا زده است.

کسانی که اینجا (بند ۳۵۰) زندگی می‌کنند همگی از یک فاجعه دیگر در هراس‌اند.

دیگر ایستادن و تماشا کردن سخت است، و این وظیفه را در خود می‌بینم که این کارگر آذربایجانی را تنها نگذارم، او تنها در چارچوب قوانین داخلی به دنبال عدالت در شرایط کار بوده است و می‌دانم اگر شما هم در اینجا می‌بودید او را تنها نمی‌گذاشتید و من هم از امروز همراه با رضا شهابی دست به اعتصاب غذا می‌زنم.

۱۶ دی ماه ۹۱ / سعید متین‌پور / زندان اوین

منبع: ساوالان سسی

ترجمه: خبرگزاری هرانا

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید