خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۰, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۰۲ ساعت ۱۷:۴۵:۵۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت ۳۷۲ نفر در ملایر به اتهام استفاده از ماهواره

محکومیت ۳۷۲ نفر در ملایر به اتهام استفاده از ماهواره

خبرگزاری هرانا – رییس دادگستری شهرستان ملایر گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۷۲ نفر به اتهام استفاده از ماهواره محکوم شده‌اند.

به گزارش ایسنا،  منطقه همدان، مهدی احمدی تجوید طی سخنانی در شورای فرهنگ عمومی ملایر با اعلام این خبر تصریح کرد: در سال گذشته ۲۴۵ نفر و در سال ۸۸ کل افرادی که در بحث نگهداری و استفاده از تجهیزات ماهواره‌ای به مجازات رسیدند، ۱۱۲ نفر بودند.

وی افزود: اقدامات قضایی پیرامون مبارزه با استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره‌ در سال جاری نیز مانند سال‌های گذشته انجام شد که آثارش قابل مشاهده است.

رییس دادگستری ملایر اظهار کرد: آثار استفاده از ماهواره در وقوع مضرات اجتماعی، حذف محوریت خانواده در سیستم اجتماعی و افزایش جرم و جنایت محسوس است.

احمدی تجوید همچنین از کشف دیش‌های ماهواره و مشروبات الکلی در خانه‌هایی که به عنوان محل فساد شناخته شده‌اند خبر داد و تاکید کرد: ما به دنبال منع استفاده از ماهواره، اینترنت، سی‌دی های مبتذل و لوازم جانبی ماهواره‌ای که موجب تهدید خانواده‌ها می‌شود، هستیم. درباره فرهنگ صحیح استفاده از گوشی‌های تلفن همراه نیز اقداماتی باید صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مجازات استفاده از ماهواره چندان سنگین نیست، در عین حال اظهار کرد: ما نباید مهر قرمز سزای کیفری به شهروندان بزنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید