خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۰, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۰/۲۸ ساعت ۱۲:۱۹:۱۷

    خانه  > سایر گروهها  >  تفکیک جنیستی در ارائه کتب مدارس برای پسران و دختران

تفکیک جنیستی در ارائه کتب مدارس برای پسران و دختران

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۲۶ دی، وزیر آموزش و پرورش ایران اعلام کرد کتاب های درسی دانش آموزان بر اساس برنامه های این وزارتخانه تفکیک جنسیتی می شود. وی اعلام کرده که این کار در راستای «تحول بنیادین» انجام می شود. پیش تر در مهر ماه امسال، حاج بابایی از تغییر کتاب درسی در «راستای مبارزه با جنگ نرم» در مقطع ابتدایی خبر داده بود.

حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش حکومت ایران، در حاشیه یک همایش تاکید کرد که وزارت آموزش و پرورش برنامه دارد که فضاهای آموزشی، آموزش و تربیت و کتاب های درسی را بر اساس تفاوت های جنسیتی دانش آموزان «متناسب سازی» کند.

به گزارش خبرگزاری مهر وزیر آموزش و پرورش گفت: «باید مدارسی بسازیم که در آن دختران و پسران احساس آرامش کنند نه اینکه مدارسی بسازیم که بعد از ساخت آن نیاز به متناسب سازی داشته باشیم.»

طرح استتار مدارس دخترانه با عنوان طرح «شاداب سازی فضای مدارس دخترانه»، در سال ۱۳۷۸ برای نخستین بار در برخی از مدرسه‌های تهران به اجرا در آمد.

بر اساس این طرح، دیوار مدارس بلندتر می‌شد تا داخل مدرسه یه راحتی دیده نشود و دختران دانش آموز در برخی مدارس بتوانند بدون حجاب در مدرسه رفت و آمد کنند.

مقامات وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم ایران در دو سال اخیر به‌شکل بی‌سابقه‌ای به اسلامی کردن مراکز آموزشی ایران روی آورده‌اند.

پس از رویدادهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران، مسئولان جمهوری اسلامی، از جمله آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر حکومت، مراکز آموزشی را جزو مکان‌هایی دانستند که در آن «تفکرات غربی» و «مخالف با اسلام» رشد می‌کنند.

در مدارس ایران نیز همین روند ادامه دارد. افزون بر جداسازی دختران و پسران، تغییر کتاب‌های درسی دانش‌آموزان امسال در جهت مبارزه با «جنگ نرم» نیز از جمله این اقدامات به‌شمار می‌روند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید