خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۰, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۰/۲۶ ساعت ۵:۲۷:۵۳

    خانه  > کارگران  >  شاهرخ زمانی، فعال کارگری جهت اجرای حکم بازداشت شد

شاهرخ زمانی، فعال کارگری جهت اجرای حکم بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – وزارت اطلاعات استان آذربایجان شرقی ظهر، دیروز یک‌شنبه شاهرخ زمانی را در محل کارش بازداشت کرده و سپس بصورت تلفنی محمد جراحی، نیما پوریعقوب و ساسان واهبی‌وش را به اتاق ۳۷ وزارت اطلاعات جنب زندان تبریز احضار کرده است.

برای این چهار فعال کارگری و دانشجویی در مجموع ۲۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری صادر شده است که این حکم در دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی تایید شده و فرجام‌خواهی آن به نتیجه نرسیده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، اجرای حکم از طریق وزارت اطلاعات شیوه‌ی جدیدی است که تاکنون کم‌تر سابقه داشته و شائبه‌ی گشودن پرونده‌ی جدیدی را برای این چهار نفر به‌وجود می‌آورد.

شاهرخ زمانی قبل از بازداشت به خانواده و دوستانش اعلام کرده بود که در صورت دستگیری مجدد به هر دلیل چه برای اجرای حکم چه پرونده‌ی جدید اعتصاب غذای خشک و نامحدود خواهد کرد. او در بازداشت قبلی خودش نیز به مدت ۲۶ روز اعتصاب غذا کرده بود.

بر اساس رای شعبه یکم دادگاه انقلاب تبریز که در تاریخ ۲۷ مرداد ماه تشکیل شده بود، شاهرخ زمانی به ۱۱ سال حبس تعزیری، محمد جراحی به پنج سال حبس تعزیری، نیما پوریعقوب به شش سال حبس تعزیری، و ساسان واهبی‌وش به شش ماه حبس تعزیری، محکوم شده و پنجمین متهم این پرونده، به نام بیوک سیدلر از اتهامات وارده تبرئه شده است.

در متن رای صادره از سوی شعبه یکم دادگاه انقلاب تبریز اتهامات این فعالان کارگری “تشکیل گروه غیرقانونی مخالف نظام”، “مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “مشارکت در اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت” و نیز “توهین به رهبری” عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید