خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ادامه بازداشت علی فائض پور و انتقال به بند دوازده زندان تبریز

ادامه بازداشت علی فائض پور و انتقال به بند دوازده زندان تبریز

خبرگزاری هرانا- علی فائض پور، فعال کارگری و زندانی زندان مرکزی تبریز پس از رد اعتراض وی به قرار بازداشت موقت از به بند دوازده محکومین این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی فائض پور، فعال کارگری که در یازدهم مهرماه سال جاری در مقابل منزلش بازداشت شده بود، پس از اعتراض به قرار بازداشت موقت و رد آن از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز از به بند دوازده محکومین این زندان منتقل شد.

بنا به همین گزارش این فعال کارگری پس از بازداشت در یازده مهر ماه سال جاری در مقابل منزل مسکونی وی و پس از تفتیش منزل به اداره اطلاعات تبریز اعزام شد. قرار بازداشت موقت علی فائض پور در هجدهم مهرماه توسط محمد زاده ی آلمالو ، بازپرس شعبه بیستم دادسرای عمومی و انقلاب تبریز ، به مدت یک ماه صادر شده است.

فائض پور پس از صدور قرار بازداشت از زندان مرکزی تبریز به قرار بازداشت خود اعتراض کرد که این اعتراض به شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز ارجاع و توسط این شعبه رد شد.

بنا به گزارشهای حاصله تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع گروه های مخالف از اتهامات آقای فائض پور  اعلام شده است. پیشتر نیز گفته شده بود که حضور در مراسم خاکسپاری شاهرخ زمانی از جمله دلایل بازداشت وی بوده است.

این فعال کارگری از بند سیزده زندان مرکزی تبریز به بند دوازده محکومین این زندان منتقل شده است. وی پیش از این نیز سابقه احضار و تهدید از سوی نهادهای امنیتی را داشته است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید