خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ رضا شهابی دست به اعتصاب غذا و دارو زد

هرانا؛ رضا شهابی دست به اعتصاب غذا و دارو زد

خبرگزاری هرانا – رضا شهابی فعال کارگری در بند در پی برخورد توهین آمیز مامور اعزام ایشان به بیمارستان و همچنین عدم رسیدگی پزشکی ضروری از سوی مسئولین زندان دست به اعتصاب غذا و دارو زد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا شهابی فعال کارگری زندانی که روز شنبه ۲۵ آذرماه به بیمارستان خمینی تهران اعزام شده بود، در پی بدرفتاری مامور اعزام و ممانعت از انجام آزمایشات ضروری اعلام اعتصاب غذا کرد.

این فعال کارگری که از مشکلات حاد کمر و گردن رنج می‌برد جهت ویزیت پزشک متخصص به بیمارستان خمینی تهران منتقل شده بود و پزشک برای وی آزمایش (ام آر آی و سی تی اسکن) را تجویز می‌نماید که مامور اعزام از انجام آزمایشات تجویز شده توسط پزشک ممانعت می‌نماید و اصرار می‌کند باید هرچه سریع‌تر به زندان بازگردیم.

زمانی که مامور اعزام با اصرار رضا شهابی جهت انجام آزمایشات تجویز شده روبرو می‌شود، با برخوردی توهین آمیز وی را تهدید به ضرب و شتم می‌نماید.

رضا شهابی، فعال کارگری، عضو سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران و مسئول سابق واحد کارگری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران پیش‌تر از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران توسط قاضی صلواتی به اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس و هم چنین به اتهام تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی نیز به پنج سال حبس محکوم شده بود وی همچنین در این حکم به ۵ سال ممنوعیت از فعالیت سندیکایی و هفتاد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده بود.

گفتنی است حکم وی بتازگی از سوی دادگاه انقلاب به چهار سال حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت سندیکایی و هفتاد میلیون ریال جریمه نقدی تقلیل یافته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید