خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ ممانعت مسئولین زندان از ملاقات شاهرخ زمانی با دخترش

هرانا؛ ممانعت مسئولین زندان از ملاقات شاهرخ زمانی با دخترش

خبرگزاری هرانا – مسئولین زندان رجایی شهرکرج از ملاقات شاهرخ زمانی زندانی سیاسی این زندان با دخترش ممانعت به عمل آوردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۲۵ آبان ماه که دختر شاهرخ زمانی برای ملاقات باوی به زندان رجایی شهر کرج مراجعه کرده بود، با ممانعت مسئولین زندان از انجام ملاقات روبرو شد.

شاهرخ زمانی زندانی سیاسی سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی شهرکرج می‌باشد، که به جرم فعالیتهای کارگری و سندیکایی در دی ماه سال ۱۳۹۰ به همراه دیگر فعال کارگری محمد جراحی برای اجرای محکومیت ۱۱ سال خود بازداشت شد.

این فعال کارگری پیش‌تر و در تاریخ هفدهم خردادماه سال ۹۰ توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و در تاریخ بیست و هفتم مهرماه، با تودیع وثیقه دویست میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد شد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳۷ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانیان باید با نظارت لازم، اجازه ارتباط برقرار کردن با خانواده و دوستان خود در فواصل زمانی معین را داشته باشند. این ارتباط می‌تواند شامل نامه نگاری و تماس تلفنی یا ملاقات حضوری در زندان باشد.
•    ماده ۱۸۰ آئین‎نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور: کلیه محکومان و مته‌مان تحت نظارت کامل و طبق مقررات این آیین‏نامه مجاز به داشتن ارتباط با بستگان و آشنایان خود می‌‏باشند و این ارتباط بوسیله ملاقات و مکاتبه‏‌ها انجام می‌‏پذیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید