خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای مرد میانسال به اتهام قتل

صدور حکم اعدام برای مرد میانسال به اتهام قتل

خبرگزاری هرانا – مرد میانسالی که متهم میباشد در مراسم خاکسپاری پدرش برادر خود را به قتل رسانده پس از محاکمه در دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شد.

بنا به گزارش مهر ، جلسه محاکمه متهم هفته گذشته در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی عبداللهی برگزار شد.

در ابتدای جلسه دادگاه شاهمرادی نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: در این پرونده امین ۴۰ ساله متهم است ۱۲ تیر سال ۸۹ برادر خود به نام رامین را به قتل رسانده است. متهم دو روز پس از قتل دستگیر شد که برای وی تقاضای مجازات قانونی را دارم. در ادامه اولیای دم هم با حضور در جایگاه خواستار اعدام متهم شدند.

قاضی عبداللهی رئیس دادگاه سپس با تفهیم اتهام به امین از او خواست به دفاع از خود بپردازد. متهم به قتل هم در تشریح ماجرا گفت: روز حادثه مراسم خاکسپاری پدرم بود. من و برادرم در این مراسم شرکت نکردیم و بر سر این موضوع با هم درگیر شدیم. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد و چگونه کارد به دستانم رسید. وقتی به خودم آمدم برادرم را کشته بودم. من قصد کشتن برادرم را نداشتم و این جنایت در یک لحظه رخ داد.

پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شده و امین را به اعدام محکوم کردند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.

بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.

بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.


مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید