خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ ساعت ۲۳:۱۳:۰۶

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به “قتل” توسط شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه جوان، بیست و ششم آبان سال‌ ۹۲، مأموران کلانتری‌ ۱۷۴ قیامدشت از قتل مرد ۳۰‌ساله به نام حسن باخبر و راهی محل شدند.

شواهد نشان می‌داد مقتول در جریان درگیری با یکی از دوستانش بر اثر ضربه چاقو به گردنش به قتل رسیده است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات برای شناسایی عامل قتل آغاز شد تا اینکه در اولین بررسی‌ها مشخص شد مقتول سال‌ها اعتیاد داشته است و آخرین تماس وی با مردی به نام یحیی بوده است.

در روند تحقیقات بود که یکی از دوستان او به عنوان مطلع با مراجعه به اداره پلیس به مأموران گفت: “چند روز پیش یحیی چاقویی را به او نشان داده و ادعا کرده است با آن مرتکب قتل دوستش شده است. با این فرضیه، تلاش پلیس برای دستگیری یحیی که دارای سابقه کیفری بود به عنوان اولین مظنون به قتل قوت گرفت تا اینکه سه سال بعد از حادثه مأموران او را در مخفیگاهش شناسایی و دستگیر کردند.

بر اساس این گزارش، متهم طی مراحل بازجویی به قتل اعتراف کرد و در شرح ماجرا گفت: “من و مقتول سال‌ها همدیگر را می‌شناختیم و مواد مصرف می‌کردیم. روزی با هم قرار گذاشتیم چند کبوتر را از خانه یکی از همسایه‌ها سرقت کرده و با پول آن مواد تهیه کنیم. بعد از سرقت کبوترها فرار کردیم و در محله خلوتی در خاوران تصمیم گرفتیم آن‌ها را تقسیم کنیم، اما سر تقسیم کبوترها با هم درگیر شدیم. در آن درگیری حسن شروع به داد و فریاد کرد. از ترس مأموران خواستم ساکت باشد، اما او گوشش به این حرف‌ها بدهکار نبود و همچنان داد می‌زد. این شد که عصبانی شدم و با چاقویی که همراهم بود یک ضربه به گردنش زدم و فرار کردم”.

متهم ادامه داد: “بعد از قتل به شهر دیگری فرار کردم، اما دوباره به تهران برگشتم که دستگیر شدم.”

با اقرارهای متهم در مراحل بازجویی و بعد از بازسازی صحنه جرم، کیفرخواست صادر و پرونده به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و صبح دیروز ۲۶ دی‌ماه روی میز هیئت قضایی همان شعبه به ریاست قاضی عبداللهی قرار گرفت.

ابتدای جلسه اولیای دم درخواست اعدام کردند.

در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و با انکار اتهام خود گفت: تحت فشارهای بازجویی به قتل اعتراف کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است که متهم در جواب ریاست دادگاه با توجه اظهاراتش در دادسرا و سوابق کیفری که در سال ۸۵ همراه مقتول مرتکب سرقت صندوق صدقات شده بود، سکوت کرد و ناگزیر به جرمش اقرار کرد و گفت: “روز حادثه من و مقتول مواد مصرف کرده بودیم و بعد از سرقت کبوترها با هم درگیر شدیم. به خاطر مصرف مواد در حال خودم نبودم به همین دلیل در آن درگیری ناخواسته مرتکب قتل شدم. حالا پشیمانم و درخواست گذشت از اولیای دم دارم.”

در پایان هیئت قضایی بعد از شور، متهم را به اعدام محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید