خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اعتصاب مجدد کارگران شرکت جهاد توسعه

اعتصاب مجدد کارگران شرکت جهاد توسعه

خبرگزاری هرانا – کارگران شرکت جهاد توسعه پیمانکار سد بنیر در ۵ کیلومتری روستای نگل از توابع شهرستان مریوان در پی عدم پرداخت حقوق‌های معوقه مجددا دست به اعتصاب زده‌اند.

به گزارش کمیته هماهنگی , کارگران این پیمانکاری در اعتراض به عدم پرداخت حقوق‌های معوقه خود در ۲۸ مهر دست به اعتصاب زده بودند که با وعده کارفرما مبنی بر پرداخت حقوق‌های معوقه آنان طی یک هفته به سر کار خود بازگشته بودند.

در پی عدم تحقق این وعده، در روز سه شنبه ۸ آبان ماه مجددا تمام کارگران در بخشهای مختلف و رانندگان ماشین‌های سنگین، نگهبانان و راننده آمبولانس دست به اعتصاب زده و بر ادامه اعتصاب خود تا دستیابی به مطالباتشان تاکید کرده‌اند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  بخش د ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی:استراحت‌ ـ فراغت‌ و محدودیت‌ معقول‌ ساعات‌ کار و مرخصی‌ ادورای‌ با استفاده‌ از حقوق‌ و همچنین‌ مزد ایام‌ تعطیل‌ رسمی کارگران‌ به رسمیت شناخته شود.

   بخش الف ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی:اجرتی که‌ لااقل‌ مزایای‌ کافی‌ برای‌ کارگران و خانواده‌شان‌ طبق‌ مقررات‌ این‌ میثاق، محیا می‌کند؛ ‌به رسمیت شناخته شود.

    بند ۱ ماده ۲۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر:هر شخصی حق دارد کار کند، کار خود را آزادانه برگزیند، شرایط منصفانه و رضایت بخشی برای کار خواستار باشد و در برابر بی‌کاری حمایت شود.

    مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید