خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  توقیف فیلم “خسته نباشید” به کارگردانی افشین هاشمی و محسن قرایی

توقیف فیلم “خسته نباشید” به کارگردانی افشین هاشمی و محسن قرایی

خبرگزاری هرانا – در ادامه اِعمال محدودیت ها در حوزه فرهنگی، فیلم “خسته نباشید”که باران کوثری یکی از بازیگران آن بوده توقیف شده است.

افشین هاشمی یکی از کارگردانان فیلم “خسته نباشید” در گفت‌و‌گو باسینماپرس گفت: هیچ چیز در مورد توقیف فیلم نمی‌دانم اما حوزه هنری در حال مذاکره برای رفع مشکلات فیلم است تا ساخت آن ادامه یابد. امیدوارم مشکلات برطرف شود تا بتوانیم ساخت فیلم را ادامه دهیم.

در حالیکه تاکنون حدود ۷۰ درصد از فیلمبرداری این پروژه به کارگردانی مشترک افشین هاشمی و محسن قرائی انجام شده بود، سه روزی است فیلمبردای آن متوقف شد. فیلمنامه این فیلم را محمد رضایی راد بر اساس طرحی از رضا میرکریمی نوشته است و قرار است سپیده عبدالوهاب آن را مونتاژ کند.

فیلم داستان رومن و ماریا زوجی جهانگرد است که درگیر اختلافاتی با یکدیگرند. آن‌ها در میانه سفر خود در ایران با موسسه جهانگردی طرف قراردادشان به مشکل بر می‌خورند. تا اینکه مرضی، مستخدم اخراجی هتل به کمک پسر عمویش برای آن‌ها نقشه می‌کشند.

غوغا بیات، جلال فاطمی، حسام محمودی، فرزاد باقری، باران کوثری و رویا افشار بازیگران این فیلم هستند. “خسته نباشید!” محصول حوزه هنری است و تهیه کنندگی آن را رضا می‌رکریمی بر عهده دارد.

از سوی دیگر به گزارش ایسنا، سهیل جهان‌بیگلری، مدیرعامل سازمان توسعه سینمایی حوزه هنری، در این باره گفت: مشکلات مربوط به قوانین ساخت است که چند روزی کار را متوقف کردیم تا حل شود.

وی افزود: بر اساس اعلام پروانه مشروط، ما کار‌هایمان را آغاز کردیم و از ما خواستند تا پرونده تکمیل شود و آن را کامل کردیم، طی امروز و فردا پروانه قطعی صادر خواهد شد.

روایت سایت روزنامه ایران از این خبر اما از این قرار است، که مقامات حراست ارشاد با حضور در پشت صحنه “خسته نباشید” که تهیه آن برعهده رضا می‌رکریمی است تولید این فیلم را متوقف کردند.

بر اساس این گزارش رضا میرکریمی که به تازگی تهیه کنندگی فیلمی با عنوان “خسته نباشید” را برعهده گرفته است در حالی که فیلمبرداری این کار نزدیک به نود درصد انجام شده بود به ناچار و بنا به دستور حراست وزارت ارشاد مجبور شد فیلمبرداری کار را متوقف کند.

کارگردانی “خسته نباشید” به صورت مشترک توسط افشین هاشمی و محسن قرایی انجام شده است که این دو نفر از جمله عوامل تولید آخرین فیلم بهرام بیضایی “وقتی همه خوابیم” بوده‌اند.

براساس این گزارش چند روز قبل و در حالی که گروه در لوکیشنهایی در حوالی کرمان در حال فیلمبرداری بودند با حضور سرزده نماینده حراست وزارت ارشاد مواجه شده و حکم تعطیلی پروژه به آن‌ها ابلاغ شده است. گویا در این حکم دلیل تعطیلی پروژه، نداشتن پروانه ساخت عنوان شده است در حالی که اداره ممیزی ارشاد پیش از این با ارائه موافقت اصولی، ساخت فیلم را بلامانع دانسته بود.

صدور حکم توقیف کار سبب ساز آن شد که تیم تولید به تهران بازگشته و منتظر بمانند تا رایزنی با عوامل ارشاد به نتیجه برسد تا ادامه فیلمبرداری کار پی گرفته شود. این روز‌ها رضا می‌رکریمی در حال انجام مذاکراتی با مسئولان ارشاد است تا بتواند هر چه زود‌تر تکلیف این پروژه را مشخص کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید