خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۱, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۸/۰۳ ساعت ۱۲:۰۷:۴۹

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۴۵ کارگر در اثر حوادث ناشی از کار

مرگ ۴۵ کارگر در اثر حوادث ناشی از کار

خبرگزاری هرانا – سقوط کارگر ۴۳ ساله از طبقه پنجم یک ساختمان در حال ساخت، موجب مرگ وی شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران روز گذشته در گفت‌و‌گو با خراسان با اعلام این خبر افزود: سقوط کارگر در یک ساختمان در حال ساخت به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که متعاقب آن گروه نجات به محل حادثه در خیابان مجیدیه شمالی اعزام شد.

سیدجلال ملکی ادامه داد: یک کارگر ۴۳ ساله هنگامی که مشغول سیمان کاری دیواره داخلی چاهک آسانسور در طبقه پنجم این ساختمان بوده به دلیل نامعلومی به طبقه منهای یک سقوط کرده است. وی اظهار داشت: آتش نشانان این کارگر را از درون چاهک آسانسور خارج کردند و تحویل عوامل اورژانس دادند که متاسفانه جان خود را از دست داده بود.

در خبره دیگری نیز آمده است ، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۶ ماه گذشته ۴۴ نفر در اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌اند.

بهرام صمدی‌راد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: این رقم در مقایسه با سال گذشته ۳۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی افزود: در همین مدت ۱۳ نفر بر اثر استنشاق گاز مونوکسیدکربن دچار مرگ شده‌اند که این رقم نیز در مقایسه با سال قبل ۳۵ درصد کاهش داشته چراکه رقم ثبتی سال قبل ۲۰ نفر بوده است.

صمدی‌راد مرگ با برق‌گرفتگی را یکی دیگر از موارد ثبتی در اداره کل متبوعش عنوان کرد و گفت: مرگ ۱۱ نفر در نیمه نخست امسال بر اثر این حادثه رقم خورد که ۳۱ درصد کاهش داشته است.

وی مرگ ناشی از حوادث رانندگی در استان را نیز ۴۷۶ نفر اعلام کرد و گفت: این رقم نیز با ثبت عدد ۵۰۴ در سال گذشته حکایت از کاهش ۵ .۵ درصدی دارد.

مدیرکل پزشک قانونی آذربایجان‌شرقی کل فوتی‌هایی که توسط این اداره جواز دفن برای آن‌ها صادر شده را یک‌هزار و ۶۷۳ مورد دانست و گفت: این رقم نیز از رشدی نزدیک به ۵. ۷ درصد در مقایسه با سال قبل برخوردار بوده است.

صمدی‌راد گفت: از تعداد فوتی‌هایی که برای آنان جواز دفن صادر شده یک‌هزار و ۲۴۵ نفر یعنی بیش از ۷۴ درصد آقایان و ۴۲۸ نفر معادل ۵ .۲۵ درصد بانوان بوده‌اند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

    بخش ب ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی:ایمنی‌ و بهداشت‌ محیط کار به رسمیت شناخته شود.

     


    مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید