خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۱, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۸/۰۱ ساعت ۱۰:۵۹:۲۱

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ مخالفت مسئولین قضایی با انتقال حسن ترلانی به تهران

هرانا؛ مخالفت مسئولین قضایی با انتقال حسن ترلانی به تهران

خبرگزاری هرانا – مسئولین قضایی، با وجود وضع بد جسمی حسن ترلانی و دستور مسئولین وزارت اطلاعات همچنان از اعزام وی به زندانی در استان تهران امتناع می‌کنند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن ترلانی دانشجوی ۲۴ ساله که از سوی دادگاه انقلاب به تحمل ۱۰ سال حبس در تبعید محکوم و به زندان مرکزی کرمان منتقل شده است به دلیل عدم رعایت اصل تفکیک جرایم بین زندانیان عادی و معتاد به مواد مخدر نگه داری می‌شود.

وی که از بیماری واریکوسل رنج می‌برد و بدلیل محدودیتهای زندان کرمان موفق به درمان بیماری خود نشده است، تاکنون بار‌ها درخواست انتقال به زندانهای استان تهران را به مسئولین مربوطه ارائه داده است که با مخالفت ایشان مواجه شده است.

چند ماه پیش مسئولین وزارت اطلاعات به خانواده حسن ترلانی وعده داده بودند که بدلیل وضعیت جسمی و دوری راه وی را به یکی از زندانهای استان تهران و یا البرز منتقل می‌نمایند که مسئولین قوه قضاییه با این امر مخالفت کرده‌اند.

حسن ترلانی دوم اسفند ماه سال ۸۶ در منزل پدری‌اش توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند امنیتی ۲۰۹ منتقل شد، وی به مدت ۸۸ روز در این بند تحت شکنجه‌های جسمی و روحی قرار داشت و توسط شعبه ۲۲ دادگاه انقلاب به اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین به ۱۰ سال حبس در تبعید محکوم شد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • ماده ۸ کنوانسیون حقوق زندانیان: دسته های مختلف از زندانیان باید در زندانهای جداگانه و یا بخش های متفاوت از زندان نگهداری شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید