خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۱۳ ساعت ۱۷:۲۷:۴۲

    خانه  > زندانیان  >  تحت فشار قرار دادن، حسن ترلانی دانشجوی تبعید شده به زندان کرمان

تحت فشار قرار دادن، حسن ترلانی دانشجوی تبعید شده به زندان کرمان

خبرگزاری هرانا – حسن ترلانی از دانشجویان دربند که در زندان کرمان و در تبعید بسر می برد طی روز های گذشته تحت بازجوئی و فشار شدید بازجویان وزارت اطلاعات قرار گرفته است.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، حسن ترلانی ۲۳ ساله، تنها زندانی سیاسی که به زندان مرکزی کرمان تبعید شده و در بند جوانان و در کنار زندانیان عادی و خطرناک که اکثرا معتاد به مواد مخدر هستند نگه داری می شود.

از زمان تبعید به زندان کرمان تا به حال خانواده ی وی علیرغم صرف هزینه های زیاد و طی مسافت طولانی اجازه ملاقات حضوری با فرزندشان را نیافته اند و تنها می توانند ۱۵ دقیقه در ماه بصورت کابینی با او ملاقات کنند.

از طرفی دیگر هنگام یورش مامورین وزارت اطلاعات به منزل آقای ترلانی تمامی اسناد هویتی او مانند شناسنامه، کارت ملی و غیره را ضبط کرده اندو علیر غم گذشت مدت طولانی و پیگیری های مداوم، این مدارک هنوز به خانواده اش بازگردانده نشده است. این در حالیست که خانواده ی آقای ترلانی برای پیگیری وضعیت فرزندشان و سایر کارهای حقوقی نیاز مبرم به مدارک هویتی وی دارند.

لازم به یادآوری است دانشجوی زندانی حسن ترلانی ۲ اسفندماه ۸۶ با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به بند امنیتی ۲۰۹ منتقل شد. وی به مدت ۸۸ روز در این بند تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار داشت و توسط شعبه ۲۲ دادگاه انقلاب به ۱۰ سال زندان و تبعید به زندان مرکزی کرمان محکوم شد.

گفته می شود آقای ترلانی بخاطر سوابق سیاسی خانواده اش با این محکومیت سنگین مواجه شده است؛ پدر بزرگ حسن ترلانی، آقای حسنعلی صفایی که از بازاریان شناخته شده بود، در دهۀ ۶۰ اعدام شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید