خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ صدور حکم حبس تعلیقی برای دوتن از فعالین سیاسی در دادگاه تجدید نظر / تصویر

هرانا؛ صدور حکم حبس تعلیقی برای دوتن از فعالین سیاسی در دادگاه تجدید نظر / تصویر

خبرگزاری هرانا – دو تن از فعالین سیاسی آذربایجان بنامهای حمید منافی نظرلو و حسن قنبری در دادگاه تجدید نظر به حبس تعلیقی محکوم شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه نوزدهم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی حمید منافی نظرلو و حسن قنبری دو تن از فعالین سیاسی آذربایجانی را به دو سال حبس تعلیقی محکوم کرد.

بر اساس حکم صادره از سوی دادگاه تجدید نظر فعالین سیاسی مذکور به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند که به مدت پنج سال به حالت تعلیق در آمده است.

منافی و قنبری در ۱۲ شهریور سال ۱۳۹۰ به اتهام هدایت معترضین به خشک شدن دریاچه ارومیه در تبریز بازداشت و پس از تحمل بیست روز بازداشت موقت در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به قید وثیقه از زندان آزاد شده بودند.

پیش ترشعبه اول دادگاه انقلاب تبریز و به ریاست قاضی حملبر این دو فعال سیاسی آذربایجانی را به اتهام یاد شده بالا به تحمل دو سال حبس تعزیری که نیمی از آن به مدت پنج سال تعلیق در نظر گرفته شده، محکوم کرده بود.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.

· بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.

· ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید