خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ جلسه رسیدگی به اتهامات دست کم ۲۱ امدادگر کمپ سرند

هرانا؛ جلسه رسیدگی به اتهامات دست کم ۲۱ امدادگر کمپ سرند

خبرگزاری هرانا – جسله رسیدگی به اتهامات دست کم ۲۱ تن از امدادگران بازداشت شده در کمپ سرند ۲۹ آبان ماه در شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز برگزار می‌شود.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دست کم ۲۱ تن از امدادگران بازداشت شده در کمپ سرند، واقع در آذربایجان شرقی که برای کمک به زلزله زدگان به آن نواحی سفر کرده بودند روز ۲۹ آبان ماه در شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر دادگاهی می‌شوند.

این ۱۹ تن که با اتهاماتی همچون تجمع به قصد اقدام علیه امنیت ملی و تهدید بهداشت عمومی و تمرد از دستور پلیس روبرو می‌باشند روز اول شهریور سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند و در هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

گفتنی است، از این میان بهروز علوی بغیر از اتهامات فوق با اتهام تبلیغ علیه نظام نیز رو برو می‌باشد و حمیدرضا مسیبیان نیز علاوه بر اتهامات فوق اتهام توهین به رهبری و عضویت در احزاب غیر قانونی را تفهیم اتهام شده است.

همچنین هومن طاهری نیز پس از بازداشت از تبریز به اداره اطلاعات تهران منتقل گردیده و در آنجا با اتهامات مضاعفی همچون اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی تفهم اتهام گردید.

از امدادگران بازداشت شده در کمپ سرند، حسین رونقی ملکی که از بیماری حاد کلیوی رنج می‌برد و هنگام بازداشت در مرخصی درمانی از زندان بسر می‌برد هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین بسر می‌برد و نوید خانجانی نیز جهت اجرای محکومیت ۱۲ ساله خود به زندان رجایی شهر کرج منتقل گردید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید