خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها, گزارش تصویری  >  وعده های واهی و بی تدبیری مسئولان؛ رنج و مشقت مردم زلزله زده سی سخت / تصاویر

وعده های واهی و بی تدبیری مسئولان؛ رنج و مشقت مردم زلزله زده سی سخت / تصاویر

خبرگزاری هرانا – شامگاه ۲۹ بهمن ماه، در حین بارش باران و برف شدید، زمین شهر سی‌سخت و روستاهای اطراف آن به مدت ۷ ثانیه و با قدرت ۵.۶ ریشتر لرزید. در پی این زمین لرزه بیش از ۳ هزار واحد مسکونی ویران شد و ۱۴ هزار نفر از اهالی این منطقه را در سایه بی تدبیری مسئولین و در شرایط سخت اقتصادی و کرونایی، راهی خیابان ها کرد و بی خانمانی را برای آنها به ارمغان آورد. عمق فاجعه فراتر از آن است که در رسانه ملی اطلاع رسانی شده و شرایط برای مردم زلزله زده به لحاظ دسترسی به امکانات اولیه زندگی، غذا، دارو و وسایل گرمایشی بسیار دشوار است. به گفته رئیس شورای استان کهگیلویه و بویر احمد، ۱۸۰۰ تخته چادر برای اسکان موقت زلزله زدگان ارسال شده است و تنها ۴۰۰ نفر توانسته اند چادر دریافت کنند، ضمن اینکه اطلاع از مابقی چادرها در هاله ای از ابهام قرار دارد. بعلاوه میزان خسارت وارده به منازل مسکونی در کل شهرستان تنها ۳ هزار و ۸۰۰ واحد اعلام شد، این در حالی است که تنها در خود شهر سی‌سخت ۳ هزار خانه تخریب شده و آمارها در کل شهرستان چیزی حدود ۳ برابر آمار اعلام شده است. به گفته وی زلزله زدگان برای رهایی از سرمای استخوان سوز، در زیر چادرها گاز پیک‌نیک روشن می‌کنند. با گذشت یک هفته از وقوع این زلزله مردم هنوز برای تهیه چادر جلوی اداره هلال احمر بلاتکلیف اند.

هنوز بسیاری از منازل تخریبی به دلیل کمبود تجهیزات مکانیکی آوار برداری نشده اند. علیرغم وعده های بی عمل وزیر راه برای اختصاص بیل مکانیکی، مردم خودشان برای آواربرداری اقدام کرده اند و با دست های خالی آوارها را جابه جا می کنند. به گفته مردم این منطقه، با وجود اینکه بسیاری از خانواده های زلزله زدگان با رنج پرستاری از بیمارانشان دست و پنجه نرم می کنند، هفته دیگر به داخل کانکسی که بهزیستی به آنها تحویل خواهد داد منتقل می شوند، اما کانکسی که نه برق دارد نه سرویس بهداشتی!

در ادامه این گزارش تصویری را که خبرگزاری ایلنا منتشر کرده است، مشاهده کنید:

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید