خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  حقوق معوق ۳۸۲ کارگر صنایع مخابرات راه دور شیراز هنوز پرداخت نشده

حقوق معوق ۳۸۲ کارگر صنایع مخابرات راه دور شیراز هنوز پرداخت نشده

خبرگزاری هرانا – رئیس شورای اسلامی کار کارخانه مخابرات راه دور شیراز اعلام کرد: مشکلات ۳۸۲ کارگر صنایع مخابرات راه دور شیراز (ITI) همچنان پا برجاست و هنوز بخش اعظمی از مطالبات آنان پرداخت نشده است.

بنا به گزارش ایلنا، غلامحسین بانشی با بیان مطلب فوق گفت: با وجود دستور اکید رئیس دولت برای حل مشکلات و پرداخت معوقات حقوقی کارگران، همچنان بخش اعظمی از معوقات حقوقی و سنوات خدمتی ۳۸۲ کارگر هنوز پرداخت نشده است.

او در این زمینه افزود: با دستور رئیس دولت یک روز بعد از افتتاح پروژه مسکن مهر، ۱۵ میلیارد تومان در اختیار استانداری فارس قرار گرفت تا مشکلات کارگران صنایع مخابرات راه دور حل شود. که متاسفانه از این مبلغ کمتر از یک سوم حدود ۳ میلیاردتومان برای پرداخت بخشی از مطالبات و معوقات حقوقی کارگران هزینه شد و مابقی بدهی کارخانه به کارگران هنوز پرداخت نشده است.

نماینده کارگران ادامه داد: با اختصاص این بودجه که قرار بود بسیاری از مشکلات کارگران مخابرات راه دور حل و شرایط بازنشستگی آنان فراهم شود، ولی با خبر شدیم دو میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان از این پول جهت پرداخت بدهی‌های کارخانه به چند واحد تولیدی همانند ساپکو و گل گهر.. پرداخت شده است.

او با انتقاد به اینکه نباید پولی را که برای معوقات حقوقی کارگران واریز شده در جهت پرداخت سایر بدهی‌های کارخانه خرج شود گفت: کل مطالبات کارگران با محاسبه سنوات خدمتی حدود ۲۸ میلیارد تومان است که با کسر سنوات خدمتی حدود ۶ میلیارد تومان می‌شود.

بانشی اضافه کرد: تامین اجتماعی از اجرای آرای هیئت تشخیص، حل اختلاف و کمیته‌های استانی سر باز زده و از بازنشستگی ۸۴ کارگر در شرف بازنشستگی خوداری می‌کند.

به گفته او طبق رای هیئت حل اختلاف ۱۳۴ نفر از کارگران حائز شرایط بازنشستگی هستند که از این تعداد سازمان تامین اجتماعی با بازنشستگی ۸۴ کارگر موافقت نمی‌کند وپرونده آنان را همچنان معلق نگه داشته است.

این فعال کارگری با بیان اینکه تا کنون ۲ و نیم میلیارد تومان نیزبه تامین اجتماعی برای بازنشستگی کارگران پرداخت شده است اضافه کرد: تامین اجتماعی برای بازنشستگی مابقی کارگران ۲/۷ دهم میلیارد تومان دیگر در خواست کرده است.

نماینده کارگران مخابرات راه دور شیراز در ادامه افزود: در حال حاضر بخش اعظمی از مطالبات کارگران هنوز پرداخت نشده و کارگران از این موضوع بسیار نگرانند که مبادا باقی پولی را که قرار بود فقط جهت پرداخت معوقات حقوقی کارگران اختصاص یابد صرف مخارج دیگر شود.

بنا به اظهار این فعال کارگری شروع مشکلات صنایع مخابرات راه دور شیراز از نیمه دوم سال ۸۶ بود که تا اکنون نیز ادامه دارد و حتی علی رغم مصوبه سفرهای استانی هیئت دولت مبنی بر پرداخت کمک ۱۵۰ میلیارد ریالی به کارخانه ITI شیراز برای جبران بخشی از کسرهای این واحد تولیدی، این وعده در پیچ و خم اداری وزارتخانه‌های دولتی اجرائی نشد تا اینکه در مراسم افتتاح پروژه مسکن مهر در شنبه ۲۷ خرداد توسط رئیس [دولت] و هیئت همراه که با تجمع کارگران صنایع مخابرتی راه دور شیراز نیز همراه بود، احمدی‌نژاد قول مساعد داد که برای حل مشکلات این کارگران به طور مستقیم وارد عمل خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید