خانه  > اعدام  >  منصور آروند، شهروند دیگر مهابادی به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد

منصور آروند، شهروند دیگر مهابادی به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد

خبرگزاری هرانا – پس از محکوم شدن سامان نسیم (نعیم) به اعدام، یک شهروند کرد دیگر به نام منصور آروند که بیش از یک سال است در بازداشت به‌سر می‌برد به اتهام محاربه از طریق همکاری مؤثر با گروه‌های معاند نظام و… از سوی دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد به اعدام محکوم شد.

بنا به گزارش تارنمای موکریان، یک شهروند مهابادی به نام منصور آروند که بیش از یک سال است در بازداشت بسر می‌برد به اتهام محاربه از طریق همکاری مؤثر با گروههای معاند نظام و… از سوی دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد به اعدام محکوم شد.

صبح روز پنج شنبه حکم اعدام به این زندانی که هم اکنون در زندان ارومیه بسر می‌برد ابلاغ و در حکم ابلاغی ۲۰ روز به وی مهلت داده شده است که به حکم صادره اعتراض نماید.

گفتنی است، یک شهروند دیگر اهل مریوان به نام سامان نسیم (نعیم) از طرف دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از گروههای مخالف نظام به اعدام محکوم شد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید