خانه  > زندانیان  >  بیش از ١۵ هزار نفر در خوزستان زندانی هستند

بیش از ١۵ هزار نفر در خوزستان زندانی هستند

خبرگزاری هرانا – مدیرکل اداره زندان‌های استان خوزستان میانگین سرانه غذای زندانیان در روز را ۱۷۰۰ تومان ذکر کرد و افزود: در زندان‌های استان روزی سه وعده غذای گرم برای زندانیان تهیه می‌شود.

بنا به گزارش ایسنا، وی اظهارکرد: یکی از مشکلات اداره کل زندان‌های استان، زیرساخت‌های ضعیف است؛ به طوری که با وجود ۳۲ حوزه قضایی و ۲۵ شهرستان، تنها در ۸ شهرستان، زندان وجود دارد و زندانیان بسیاری از شهرستان‌ها در زندان کارون اهواز نگهداری می‌شوند.

رضا پوستچی ظرفیت زندان‌های استان خوزستان را بین پنج تا شش هزار نفر برشمرد و گفت: متاسفانه هم اکنون بیش از ۱۵ هزار زندانی در استان خوزستان نگهداری می‌شود.

وی با بیان اینکه زندان‌های استان خوزستان علاوه بر کمبود فضا، فرسوده هستند، ادامه داد: در ۳۴ سالی که از انقلاب اسلامی می‌گذرد، یک زندان هم در استان خوزستان ساخته نشده است، این در حالی است که در استان کرمانشاه هفت زندان و در خراسان رضوی ۱۰ زندان جدید احداث شده است.

مدیرکل اداره زندان‌های استان خوزستان با اشاره به وضعیت زندان‌های استان کرمانشاه، گفت: در گذشته وضعیت زندان‌های این استان بسیار نامناسب بود.

پوستچی تاکید کرد: چهار هزار زندانی در زندان‌های اهواز محبوس هستند که با توجه به گرمای شهر اهواز، لازم است شرایط مناسب‌تری برای زندان‌های این شهر ایجاد شود.

گفتنی است در حال حاضر زندان کارون، زندان سپیدار، زندان فجر، بازداشتگاه مخفی اداره اطلاعات در چهارشیر، زندان مخفی سپاه درپادگان گلف، بازداشتگاه نیروی انتظامی در ناحیه انتظامی، بازداشتگاه سپاه در لشگر ولی عصر واقع در جاده اهواز به اندیمشک، بازداشتگاه ارتش در پادگان لشگر ۹۲ از زندانهای شناخته شده در استان خوزستان به شمار میروند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید