خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  کارگران رنگ سازی بوشهر ۵ ماه حقوق دریافت نکرده اند‎

کارگران رنگ سازی بوشهر ۵ ماه حقوق دریافت نکرده اند‎

خبرگزاری هرانا – کارگران کارخانه رنگ سازی بوشهر پنج ماه حقوق دریافت نکرده‌اند.

بنا به گزارش ایلنا، سید موسی جهانمرد با اشاره به مشکلات مالی این واحد تولیدی گفت: صاحبان کارخانه رنگ سازی بوشهر به جهت کمبود مواد اولیه و از دست دادن بازار فروش محصولات تولیدی خود به جهت واردات گسترده محصولات مشابه، از پرداخت ۵ ماه حقوق ۵۰ کارگر خود ناتوان شده‌اند.

سرپرست خانه کارگر بوشهر با بیان اینکه این واحد خصوصی نیازمند حمایت دولت است اظهار داشت: طرح‌های سرمایه گذاری واحد‌های تولیدی خصوصی که توجیه اقتصادی و فنی دارند باید در اولویت حمایت‌های دولتی قرار بگیرند.

او با اشاره به اینکه در سال تولید ملی دولت باید بسته‌های حمایتی برای واحد‌های تولیدی در نظر بگیرد اضافه کرد: بخش دولتی و سیستم بانکی باید صریح و شفاف برنامه‌های خود را برای حمایت از بخش خصوصی اعلام نمایند و اگر تعلل و بی‌تفاوتی صورت گیرد و کار‌ها با ابهام و ندانم کاری پیش برود امسال نیز مانند سال گذشته بسیاری از فرصت‌های طلایی خود را از دست خواهیم داد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بخش د ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: استراحت‌ ـ فراغت‌ و محدودیت‌ معقول‌ ساعات‌ کار و مرخصی‌ ادورای‌ با استفاده‌ از حقوق‌ و همچنین‌ مزد ایام‌ تعطیل‌ رسمی کارگران‌ به رسمیت شناخته شود.
•    بخش الف ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: اجرتی که‌ لااقل‌ مزایای‌ کافی‌ برای‌ کارگران و خانواده‌شان‌ طبق‌ مقررات‌ این‌ میثاق، محیا می‌کند؛ ‌به رسمیت شناخته شود.
•    بند ۱ ماده ۲۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی حق دارد کار کند، کار خود را آزادانه برگزیند، شرایط منصفانه و رضایت بخشی برای کار خواستار باشد و در برابر بی‌کاری حمایت شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید