خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جمع‌آوری گیرنده‌های ماهواره‌ای در بوکان

جمع‌آوری گیرنده‌های ماهواره‌ای در بوکان

خبرگزاری هرانا – در روزهای گذشته نیروهای انتظامی در شهرستان بوکان واقع در استان آذربایجان غربی، اقدام به جمع‌آوری گیرنده‌های ماهواره‌ کرده است.

به‌ گزارش تارنمای موکریان، نیروی انتظامی بوکان در برخی از محلات این شهرستان از جمله علی‌آباد، شهرک نساجی، بیمارستان جدید، کولتپه، خیابان عشایر، می‌رآباد ومحله ابوذر وارد خانه‌های مردم شده و گیرنده‌های ماهوار‌ه‌ را جمع‌آوری کرده‌اند.

نیروهای پلیس بیش از یک سال است که در تهران و بسیاری از شهرستان‌ها با اجرای طرح‌هایی از جمله «طرح ضربتی» اقدام به جمع‌آوری دیش‌های ماهواره کرده‌اند. اما جمع‌آوری گیرنده‌ها به تازگی آغاز شده است که با همدستی قوه قضاییه و صدور حکم قضایی ورود به خانه‌ها برای پلیس سهل شده است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
بخشی از بند ۲۵ اعلامیه هزاره: آزادی رسانه ها برای اجرای نقش اساسی آنها و نیز حق مردم برای دسترسی به اطلاعات را تضمین کنیم .

بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
بند ۲ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس نباید در زندگی خصوصی و خانواده و اقامتگاه یا مکاتبات مورد مداخلات خودسرانه (بدون مجوز) یا خلاف قانون قرارگیرد و همچنین شرافت و حیثیت او نباید مورد تعرض غیر قانونی واقع شود.
اصل ۲۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی: حیثیت‌، جان‌، مال‌، حقوق، مسکن و شغل‌اشخاص از تعرض مصون است مگر در مواردی که قانون تجویز کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید