خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۱, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۴/۲۸ ساعت ۵:۴۴:۰۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت کاربر یکی از شبکه های اجتماعی در استان گیلان

بازداشت کاربر یکی از شبکه های اجتماعی در استان گیلان

خبرگزاری هرانا – پلیس فتا کاربر یکی از شبکه های اجتماعی را به اتهام آنچه که تحریک و ترغیب افراد جهت برهم زدن نظم و امنیت اجتماعی خواند بازداشت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فتای استان گیلان گفت: در راستای اهداف پلیس فتا و کاهش جرایم در فضای سایبری، کارشناسان تیم رصد این پلیس طی بررسی‌های شبانه‌روزی، در یکی از شبکه‌های اجتماعی خارجی، صفحه‌ای را با هدف تحریک و ترغیب افراد جهت برهم زدن نظم و امنیت اجتماعی شناسایی نمودند.

این مقام ادامه داد: با بهره‌گیری توان علمی و مهندسی کارشناسان پلیس فتا، مدیر اصلی صفحه مذکور شناسایی، و با هماهنگی مقام محترم قضایی و همکاری عوامل پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان طی عملیاتی دستگیر و به پایگاه انتظامی انتقال داده شد.

رئیس پلیس فتای استان گیلان اظهار داشت: متهم ابتداء منکر همه اتهامات وارده شد اما با مشاهده شواهد و قرائن علمی موجود به ناچار لب به سخن گشود و با اعتراف به بزه انتسابی و تشکیل پرونده به مقام قضایی تحویل داده شد.

پلیس فتا هشدار داد: تشکیل جمعیت، دسته، گروه در فضای مجازی با هدف برهم زدن امنیت جامعه جرم تلقی شده و پلیس با عاملان آن برخوردی قاطع اعمال خواهد نمود.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هرکس حق آزادی و امنیت شخصی دارد. هیچ کس را نمی‌توان خودسرانه دستگیر یا بازداشت کرد.
•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید