خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۱, 23rd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۴/۲۷ ساعت ۲۲:۱۲:۵۴

    خانه  > سایر گروهها  >  جمع‌آوری ۵۴۰ دستگاه ماهواره در سه ماه امسال در اردبیل

جمع‌آوری ۵۴۰ دستگاه ماهواره در سه ماه امسال در اردبیل

خبرگزاری هرانا – جانشین فرماندهی انتظامی استان اردبیل از جمع‌آوری ۵۴۰ دستگاه ماهواره و گیرنده‌های مرتبط با آن در سه ماه اول امسال در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش فارس، احمد کریمخانی ظهر امروز در همایش جنگ نرم و رسانه‌های دخیل در این امر در اردبیل اظهار داشت: نیروی انتظامی موظف است در سالم‌سازی فضای جامعه و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی با دارندگان ماهواره برخورد کند که نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام لازم در هر مقطعی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه از جمع‌آوری ۵۴۰ دستگاه ماهواره و گیرنده‌های مرتبط با آن در سه ماه اول امسال در استان اردبیل خبر داد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
بخشی از بند ۲۵ اعلامیه هزاره: آزادی رسانه ها برای اجرای نقش اساسی آنها و نیز حق مردم برای دسترسی به اطلاعات را تضمین کنیم .

بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
بند ۲ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس نباید در زندگی خصوصی و خانواده و اقامتگاه یا مکاتبات مورد مداخلات خودسرانه (بدون مجوز) یا خلاف قانون قرارگیرد و همچنین شرافت و حیثیت او نباید مورد تعرض غیر قانونی واقع شود.
اصل ۲۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی: حیثیت‌، جان‌، مال‌، حقوق، مسکن و شغل‌اشخاص از تعرض مصون است مگر در مواردی که قانون تجویز کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید