خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  آغاز اجرای مجدد طرح جمع‌آوری ماهواره در بناب

آغاز اجرای مجدد طرح جمع‌آوری ماهواره در بناب

خبرگزاری هرانا – فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بناب از آغاز اجرای مجدد طرح جمع‌آوری ماهواره خبر داد و گفت: در این راستا پس از ابلاغ تذکر در مرحله اول، در مراحل بعدی توسط مراجع قضایی برخورد شدید خواهد شد.

به گزارش فارس، علی سلطانی‌وش عصر امروز در همایش یک‌روزه روحانیون و مبلغان شهرستان بناب در آستانه ماه مبارک رمضان در خصوص وضعیت امنیت اخلاقی و اجتماعی شهرستان اظهار کرد: اجرای طرح استقرار امنیت اخلاقی نه تنها در شهرستان تعطیل نشده، بلکه گشت‌های این طرح همچنان فعال هستند.

وی با بیان اینکه بانوان بدحجاب درسطح شهر جمع‌آوری شده و همچنان با آنها برخورد می‌شود، گفت: تنها در روزهای اخیر ۴۰ نفر دختر بدحجاب دستگیر شده و به خانواده‌هایشان تحویل داده شده‌اند و درصورت تکرار برای آنها پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

سلطانی‌وش همچنین در خصوص جمع‌آوری ماهواره گفت: متأسفانه استفاده از ماهواره دامنگیر کل شهرهای کشور شده، اما نیروی انتظامی با تدبیر و برنامه‌ریزی مناسب، اجرای مجدد طرح جمع‌آوری ماهواره را به زودی آغاز می‌کند و در این راستا پس از ابلاغ تذکر در مرحله اول، در مراحل بعدی توسط مراجع قضایی برخورد شدید خواهد شد.

وی از روحانیون و مبلغان شهرستان بناب خواست دست نیروی انتظامی را بگیرند و در منابر و محافل ماه مبارک رمضان نسبت به آگاه‌سازی مردم تلاش کنند.

فرمانده نیروی انتظامی بناب اضافه کرد: در طول یک ماه گذشته با متلاشی کردن یک باند قماربازی در منطقه ۴۰ نفر را دستگیر کرده‌ایم.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
بخشی از بند ۲۵ اعلامیه هزاره: آزادی رسانه ها برای اجرای نقش اساسی آنها و نیز حق مردم برای دسترسی به اطلاعات را تضمین کنیم .

بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
بند ۲ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس نباید در زندگی خصوصی و خانواده و اقامتگاه یا مکاتبات مورد مداخلات خودسرانه (بدون مجوز) یا خلاف قانون قرارگیرد و همچنین شرافت و حیثیت او نباید مورد تعرض غیر قانونی واقع شود.
اصل ۲۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی: حیثیت‌، جان‌، مال‌، حقوق، مسکن و شغل‌اشخاص از تعرض مصون است مگر در مواردی که قانون تجویز کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید