خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دستگیری عامل فروش اکانت‌های اینترنت ماهواره‌ای

دستگیری عامل فروش اکانت‌های اینترنت ماهواره‌ای

خبرگزاری هرانا -پلیس فتا فردی را که اقدام به فروش اکانت‌های اینترنت ماهواره ای می نمود را بازداشت کرد.

به گزارش تارنمای پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی در خصوص دستگیری فروشنده اکانت‌های اینترنت ماهواره‌ای گفت: در اجرای گشت‌های سایبری و رصد فضای مجازی در جهت کاهش جرایم در این فضا کار‌شناسان پلیس فتا وب‌سایتی را که اقدام به فروش اکانت‌های اینترنت ماهواره‌ای می‌نمود را شناسایی و تحقیقات خود را در جهت شناسایی دایر کننده این وب‌سایت آغاز نمودند.

طی بررسی‌های فنی و استعلامات صورت گرفته متهم شناسایی و دستگیر شد.

پلیس فتا هشدار داد: فروش، انتشار یا در دسترسی قرار دادن غیر مجاز گذرواژه‌ها و داده‌هایی که امکان دسترسی غیر مجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی دولتی و یا عمومی را فراهم می‌کند و نیز انتشار فیل‌تر شکن‌ها و آموزشی روش‌های عبور از سامانه‌های فیلترینگ در فضای مجازی جرم تلقی شده و با عاملین آن برخوردی قانونی و قاطع خواهد شد.

برسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هرکس حق آزادی و امنیت شخصی دارد. هیچ کس را نمی‌توان خودسرانه دستگیر یا بازداشت کرد.
•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید