خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  جمع آوری یک هزار و ۸۰ ماهواره در لنگرود و رودسر

جمع آوری یک هزار و ۸۰ ماهواره در لنگرود و رودسر

خبرگزاری هرانا – مقامات انتظامی شهرستان‌های لنگرود و رودسر از جمع‌آوری یک هزار و ۸۰ مورد ماهواره در این دو شهرستان خبر دادند.

به گزارش ایسنا، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان لنگرود از جمع آوری ۸۰۰ مورد ماهواره مورد استفاده مردم در این شهرستان خبر داده است.

علیرضا زرعچیان اعلام کرده که ۸۰۰ مورد ماهواره با کلیه تجهیزات کشف و ضبط شده است.

آخرین داده‌های مرکز آمار ایران جمعیت شهرستان لنگرود را در سال ۱۳۸۹ در حدود ۱۳۳هزار و ۹۵۶ نفر برآورد کرده است. بر اساس این آمار جمعیت شهری لنگرود ۷۸ هزار و ۵۲۴ نفر و جمعیت روستایی نیز ۵۵ هزار و ۴۳۲ نفر اعلام شده است.

همچنین مهدی ترکی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رودسر نیز از جمع‌آوری ۲۸۰ مورد ماهواره طی یک ماه گذشته در سطح این شهرستان خبر داد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
بخشی از بند ۲۵ اعلامیه هزاره: آزادی رسانه ها برای اجرای نقش اساسی آنها و نیز حق مردم برای دسترسی به اطلاعات را تضمین کنیم .

بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
بند ۲ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس نباید در زندگی خصوصی و خانواده و اقامتگاه یا مکاتبات مورد مداخلات خودسرانه (بدون مجوز) یا خلاف قانون قرارگیرد و همچنین شرافت و حیثیت او نباید مورد تعرض غیر قانونی واقع شود.
اصل ۲۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی: حیثیت‌، جان‌، مال‌، حقوق، مسکن و شغل‌اشخاص از تعرض مصون است مگر در مواردی که قانون تجویز کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید