خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بی‌خبری از سرنوشت شش تن از فعالین کارگری بازداشتی

هرانا؛ بی‌خبری از سرنوشت شش تن از فعالین کارگری بازداشتی

خبرگزاری هرانا – متعاقب بازداشتهای اخیر فعالین کارگری کرج، از سرنوشت ۶ تن از بازداشت شدگان خبری در دست نیست و خانواده‌های ایشان به شدت نگران وضعیت ایشان می‌باشند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، متعاقب بازداشت اخیر فعالین کارگری کرج، ماموران امنیتی به خانواده‌ها اطلاع داده بودند که شش نفر از بازداشت شده گان بنامهای سیروس فتحی، مازیار مهرپور، فرامرز فطرت‌نژاد، مسعود سلیم‌پور، میترا همایونی و سعید مرزبان را به زندانی واقع در پل عراق رشت منتقل کرده‌اند اما امروز متاسفانه هیچ کس پاسخگوی انتقال قطعی آنان به رشت نگردید.

خانواده‌ها و دوستان فعالین مذبور به شدت نگران وضعیت بازداشت شدگان هستند.

برسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۹۲ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانی محاکمه نشده باید اجازه داشته باشد بلافاصله خانواده خود را از بازداشت، مراحل محاکمه و از احوال خود مطلع کند. همچنین تمام امکانات مناسب برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستان و نیز ملاقات حضوری، با نظارت و با در نظر گرفتن مقررات زندان و حفظ امنیت و نظم زندان، می‌بایست برای وی مهیا باشد.
•    ماده ۱۸۰ آئین‎نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور: کلیه محکومان و مته‌مان تحت نظارت کامل و طبق مقررات این آیین‏نامه مجاز به داشتن ارتباط با بستگان و آشنایان خود می‌‏باشند و این ارتباط بوسیله ملاقات و مکاتبه‏‌ها انجام می‌‏پذیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید