خانه  > slide, زندانیان  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی سیروس فتحی در بازداشتگاه اداره اطلاعات رشت

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی سیروس فتحی در بازداشتگاه اداره اطلاعات رشت

خبرگزاری هرانا – سیروس فتحی، همسر شریفه محمدی، فعال کارگری محبوس در زندان لاکان رشت، علیرغم گذشت هشت روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه اداره اطلاعات رشت در بازداشت بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیروس فتحی، همسر شریفه محمدی، فعال کارگری در بازداشت بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “آقای فتحی علیرغم گذشت بیش از یک هفته از زمان دستگیری، کماکان در بازداشتگاه اداره اطلاعات رشت واقع در پل عراق در بازداشت بسر میبرد. او کماکان تحت بازجویی است و تاکنون از اتهامات مطروحه علیه سیروس اطلاعی حاصل نشده است.”

سیروس فتحی در تاریخ بیست و دوم خردادماه، توسط نیروهای امنیتی در رشت بازداشت شد.

شریفه محمدی در تاریخ چهاردهم آذرماه ۱۴۰۲، توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل شخصی خود در رشت بازداشت شد. خانم محمدی در تاریخ نهم دی ماه همان سال از زندان لاکان رشت به زندان سنندج منتقل شد. وی نهایتا پس از مدتی به این زندان بازگردانده شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از اتهامات مطروحه علیه خانم محمدی اطلاعی حاصل نشده است.

سیروس فتحی، اهل کوچصفهانی و ساکن محله ژاندارمری رشت است که پیش از بازداشت به شغل تاسیسات مشغول بوده است. همچنین وی عضو گروه کوهنوردی گروه سپهر و یکی از ارکان اصلی کانون کوهنوردان گیلان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید