خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  ۶۲۱ سایت داخلی و خارجی رصد شد

۶۲۱ سایت داخلی و خارجی رصد شد

خبرگزاری هرانا – سرپرست پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان هرمزگان گفت: در دو ماهه سال جاری بیش از ۶۲۱ سایت داخلی و خارجی رصد شد.

به گزارش مهر، علی اکبر قرائی‌پور در راستای تشریح اقدامات و موفقیت‌های پلیس فتای استان گفت: با تلاش همه جانبه و شبانه روزی کار‌شناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان در دو ماهه ابتدای سال جاری ۴۴۴ سایت داخلی و ۱۷۷ سایت خارجی رصد و همچنین ۴۱ سایت داخلی و ۱۹ سایت خارجی فیل‌تر شده است.

وی افزود: در حوزه مقابله با جرائم، در این مدت ۱۳ فقره جرم و تخلف در فضای مجازی با موضوعات مختلف وقوع که هفت فقره آن شناسایی و کشف و در این رابطه هفت نفر متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

مسئول انتظامی استان در ادامه مهم‌ترین موضوعات رصد شده در مدت مذکور را روز طبیعت، روز ملی فناوری هسته‌ای، روز جهانی کارگر، مرحله دوم هدفمند کردن یارانه‌ها، شناسایی سایتهای فروش تجهیزات ماهواره، سایتهای فعال در زمینه گلدکویست، شناسایی فروشندگان دارو‌های تقلبی و شناسایی سایتهای فیشینگ عنوان کرد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
•    بخشی از بند ۲۵ اعلامیه هزاره: آزادی رسانه‌ها برای اجرای نقش اساسی آن‌ها و نیز حق مردم برای دسترسی به اطلاعات را تضمین کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید