خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دستگیری یک کاربر شبکه های اجتماعی در همدان

دستگیری یک کاربر شبکه های اجتماعی در همدان

خبرگزاری هرانا – رییس پلیس فتا استان همدان از دستگیری یک وبلاگ نویس به اتهام عامل توهین به مقدسات در اینترنت خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، سرهنگ وطنی درباره دستگیری فردی که به مقدسات و دین اسلام در فضای مجازی اهانت کرده بود، گفت: در راستای وظایف پلیس فتا و کاهش تخلفات و جرایم در فضای مجازی، کار‌شناسان این پلیس حین رصد این فضا در یکی از شبکه‌های اجتماعی صفحه‌ای را شناسایی کرده که حاوی مطالبی موهن نسبت به مقدسات مسلمانان و نیز توهین به شیعیان است.

وی گفت: مأموران اقدامات خود را آغاز و پس از بررسی‌ها، متهم شناسایی و در عملیاتی وی را دستگیر کردند. متهم پس از رویت مستندات به جرم خود اعتراف کرد.

معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا در این خصوص هشدار داد: اهانت به دین مبین اسلام و مقدسات آن و تبلیغ به نفع حزب، گروه یا فرقه منحرف و مخالف اسلام به هرگونه در فضای مجازی جرم تلقی شده و پلیس فتا با عاملان آن برخوردی قانونی و قاطع خواهند داشت.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هرکس حق آزادی و امنیت شخصی دارد. هیچ کس را نمی‌توان خودسرانه دستگیر یا بازداشت کرد.
•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید