خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  هرانا؛ مهدی جمالوند دانشجوی دانشگاه بوعلی “ستاره دار” شد

هرانا؛ مهدی جمالوند دانشجوی دانشگاه بوعلی “ستاره دار” شد

خبرگزاری هرانا – مهدى جمالوند، فارغ التحصیل مهندسى کشاورزى ـ گیاهپزشکى از دانشگاه بوعلى سینا همدان که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده بود به دلیل نقص در پرونده از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی محروم شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این دانشجوی و عضو انجمن اسلامی دانشگاه بوعلی (تحکیم وحدت، طیف علامه) روز گذشته براى دریافت کارنامه ى کارشناسى ارشد مراجعه کرده بود متوجه این موضوع شده است که به جای پاسخ ردی یا قبولی اعلام شده است به علت نقص پرونده به آدرسی که اعلام شده است مراجعه نماید.

این فعال دانشجویی طى دوران تحصیلش عضو انجمن اسلامى تحکیم – طیف علامه بوده است و در دوره اى نیز دبیر فرهنگى و عضو شوراى مرکزى انجمن مذکور بوده است وی هم چنین سردبیر نشریه هاى دانشجویى “روزها”، “پنجره”، “ارغوان” و “الفبا” بوده است.

نامبرده در طول دوران تحصیل در دانشگاه بوعلی همدان بارها از سوى حراست و کمیته ى انظباطى دانشگاه و همینطور ستاد خبرى اطلاعات و دادگاه انقلاب شهرستان همدان احضار شده است که ماحصل آن چندین حکم انظباطى از قبیل توبیخ کتبى و یک ترم محرومیت از تحصیل بود.

وی هم چنین پرونده ای در دادگاه انقلاب شهرستان همدان نیز دارد که کماکان در جریان است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:
بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید