خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۱۸ ساعت ۱۴:۳۸:۲۳

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ جهانگیر بادوزاده به سلولهای انفرادی زندان ارومیه منتقل شد

هرانا؛ جهانگیر بادوزاده به سلولهای انفرادی زندان ارومیه منتقل شد

خبرگزاری هرانا – جهانگیر بادوزاده زندانی سیاسی در زندان ارومیه بدلیل اعتراض به برخورد مسئولین زندان و شکایت از یکی از مسئولین حفاظت زندان ارومیه به سلولهای انفرادی این زندان منتقل شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جهانگیر بادوزاده زندانی سیاسی کرد در زندان ارومیه وقتی از یکی از مسئولین حفاظت زندان بنام بحرینی شکایت رسمی نمود که خانواده وی را هنگام ملاقات تهدید نموده است به سلولهای انفرادی این زندان منتقل شد.

جهانگیر بادوزاده از سال ۱۳۸۳ در زندان ارومیه محبوس می‌باشد. وی در حکم بدوی به اعدام و سپس در دادگاه تجدید نظر به حبس ابد محکوم شد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • ماده ۳۱ کنوانسیون حقوق زندانیان: تنبیه و شکنجه بدنی، قرار دادن زندانی در سلول تاریک و  یا هرگونه مجازات بیرحمانه، غیرانسانی و اهانت آمیز تحت هر شرایطی ممنوع است و باید به طور کامل از لیست مجازات و تنبیه برای جرائم انضباطی خارج شود.
  • بند ۱ ماده ۱۰ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: در باره کلیه افرادی که از آزادی خود محروم شده اند باید با انسانیت و احترام به حیثیت ذاتی شخص انسان رفتار کرد.
  • ماده ۷ قطعنامه اصول اساسی رفتار با زندانیان: تلاش‌ها در جهت حذف حبس انفرادی به عنوان مجازات، یا در جهت محدود کردن استفاده از آن، باید انجام و تشویق شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید