خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اظهار نگرانی خانواده محمد توسلی از وضعیت این زندانی سیاسی

اظهار نگرانی خانواده محمد توسلی از وضعیت این زندانی سیاسی

خبرگزاری هرانا – خانوادهء محمد توسلی، فعال سیاسی زندانی از وضیعت وی در بند ۲۰۹ زندان اوین به شدت اظهار نگرانی نمودند.

به گزارش ندای آزادی، خانم یزدی همسر مهندس توسلی با بیان اینکه روز پنج شنبهء هفتهء گذشته با مهندس توسلی ملاقات داشته است از وضعیت سلامت و بلاتکلیفی وی در بند ۲۰۹ اظهار نگرانی نمود.

خانم یزدی با اشاره به مشکل چشم، کاهش وزن و درد در ناحیهء سینه محمد توسلی گفت: با توجه به سن محمد توسلی (۷۴ سال) و علیرغم بازداشت وی نزدیک به ۷ ماه، ادامهء نگه داری وی در بند ۲۰۹ غیر قانونی است.

همسر این عضو ارشد نهضت آزادی ایران با بیان اینکه نامه نگاری‌هایی با رئیس قوه قضائیه و وزیر اطلاعات صورت گرفته، از عدم دریافت هیچ گونه پاسخی از سوی این مسئولین اشاره نمود و اضافه کرد: پاسخی به ما نمی‌دهند و تنها به این جمله اکتفا می‌کنند که «دست ما نیست، دست بالا‌تر هاست». خانم یزدی می‌گوید ما نمی‌دانیم این «بالاتر‌ها» چه کسانی هستند و چرا قانون اجرا نمی‌شود.

همسر این زندانی سیاسی با اشاره به تودیع وثیقه تعیین شده می‌گوید: علیرغم اینکه وثیقه را تودیع نموده‌ایم اما نه تنها وی را آزاد نمی‌کنند بلکه همچنان از انتقال مهندس توسلی به بند عمومی خودداری می‌شود. وی با اشاره به حکم سال ۱۳۸۰ توسلی ادامه می‌دهد که این حکم بنا به قانون مشمول مرور زمان شده است و اگر حکم جدیدی برای مهندس توسلی صادر شده است چرا با گذشت ماه‌ها از بازداشت به بند عمومی منتقل نمی‌شود.

خانم یزدی ضمن اشاره به بیماری چشم مهندس محمد توسلی گفت: پزشکان زندان اوین انجام عمل جراحی بروی چشم مهندس توسلی را در حال حاضر غیر ضروری و زود تشخیص داده‌اند.

لازم به ذکر است، مهندس محمد توسلی، رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران و اولین شهردار تهران بعد از انقلاب ۱۲ آبان سال ۹۰ در تهران و در ارتباط با نامهٔ ۱۴۳ فعال سیاسی و اجتماعی به محمد خاتمی در خصوص انتخابات مجلس بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید