خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  کشاورزان مزارع چای را رها کرده‌اند

کشاورزان مزارع چای را رها کرده‌اند

خبرگزاری هرانا: رئیس اتحادیه چایکاران اعلام کرد: به دلیل عدم پرداخت مطالبات چایکاران از سوی دولت، ۵۵ هزار خانوار کارگری در مشکلات شدید معیشتی به سر می‌برند.

ایرج هوسمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا با تاکید بر لزوم پرداخت مطالبات چایکاران از سوی دولت تصریح کرد:‌ به دلیل عدم پرداخت واقعی قیمت چای از سوی دولت، بخش عمده‌ای از باغات بزرگ چای هم اکنون غیر فعال شده‌اند.

او با بیان اینکه چایکاران به سختی گذران معیشت می‌کنند تصریح کرد: با توجه به این که برداشت محصول به صورت فصلی صورت می‌گیرد از این رو بخشی از مشکلات کارگران فعال در این صنعت به دلیل عدم اعمال سیاست‌های حمایتی در مواقع بیکاری است.

هوسمی با اشاره به اینکه در سال گذشته کود و تسهیلات مورد نیاز برای هرس باغات در اختیار چایکاران قرار نگرفت، ادامه داد: کشاورزانی که دست‌شان تهی است مزارع را رها کرده‌اند و معلوم نیست سال جاری وضعیت تولید چای کشور چگونه خواهد بود.

رئیس اتحادیه چایکاران یاد آور شد: متاسفانه از زمانی که مدیریت چای کشور در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته روز به روز بر مشکلات چای کاران اضافه شده تا جایی که دیگر باغ چایی باقی نمانده است تا احتیاجی به چایکار باشد.

او با بیان این که قیمت چای در طول سالهای اخیر با افزایش تورم همراه نبوده است تصریح کرد: این عدم افزایش قیمت چای در صورتی است که تمام اقلام مصرفی معیشتی چایکاران افزایش پیدا کرده و کشاورزان در حال حاضر زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید