خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۱, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۱/۰۵ ساعت ۲۰:۵۹:۲۰

    خانه  > اقلیت های ملی  >  آیدین خواجه‌ای در تبریز بازداشت شد

آیدین خواجه‌ای در تبریز بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – روز شنبه، پنجم فروردین ماه، آیدین خواجه‌ای فعال شناخته شده‌ی حقوق ملی در تبریز هنگام خروج از منزل بازداشت شد.

آیدین خواجه‌ای روز گذشته جهت گذراندن محکومیت حبس شش ماهه بازداشت شده و تاکنون از محلی که وی بدانجا منتقل شده است، خبری در دست نیست.

آیدین خواجه‌ای، ۲۹ اردیبهشت سال ۸۹ در آستانه‌ی سالگرد یک خرداد به همراه چندین تن دیگر بازداشت و ۱۶۰ روز در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات تبریز تحت بازجویی و شکنجه بود.

وی در روز سه آبان ۸۹ با وثیقه ۲۲۰ میلیون تومانی آزاد شده و در دادگاه انقلاب تبریز به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. اتهامات وی عضویت در تشکیلات گاموح نوین، اجتماع و تبانی جهت بر هم زدن امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و معاونت در ارتباط با بیگانگان عنوان شده بود.

آیدین خواجه‌ای، فارغ التحصیل رشته حقوق دانشگاه تبریز، پیش از این نیز در تابستان ۸۷ در رابطه با تشکیل جنبش دانشجویی آذربایجان (آذوح) توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر و به سه سال زندان محکوم گشت. وی طی دستگیری آن سال ۷۵ روز را در سلول‌های انفرادی نهاد‌های امنیتی و ۳۰ روز را در بند عمومی زندان تبریز گذراند. هم‌چنین وی دوران حبس تعزیری خود را نیز در زندان تبریز در سال گذشته سپری گردانید.

آیدین خواجه‌ای در دوران دانشجویی، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی پلمپ شده‌ی دانشکده علوم انسانی، عضو شورای مرکزی انجمن ادبی پلمپ شده‌ی سهند در دانشگاه تبریز، عضو شورای سردبیری نشریاتی چون ستار خان و چیلتیک بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید