خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۹, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۲/۳۱ ساعت ۱۶:۱۳:۵۴

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  بازداشت آیدین خواجه ای، از فعالان دانشجویی در تبریز

بازداشت آیدین خواجه ای، از فعالان دانشجویی در تبریز

خبرگزاری هرانا – آیدین خواجه ای دانشجوی حقوق دانشگاه تبریز روز چهارشنبه ۲۹ اردی بهشت ماه توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

خانواده خواجه ای می گویند این فعال دانشجویی چهارشنبه شب چند ساعت پس از خروج از منزل پدری در کوی میرداماد تبریز، با خانواده تماس گرفته و خبر از بازداشت خود توسط مامورین اداره اطلاعات داده است.

به گزارش ساوالان سسی، خواجه ای پیش از این نیز در تابستان ۸۷ در رابطه با مدیریت وبلاگ جنبش دانشجویی آذربایجان (آذوح) بازداشت و به یکسال حبس تعزیری و دو سال حبس تعلیقی محکوم شده بود. این فعال دانشجویی آذربایجانی ۱۹ آبان ۸۸ پس از تحمل حبس تعزیری خود از زندان آزاد شده بود.

بازداشت این فعال دانشجویی آذربایجانی در حالی صورت می گیرد که با نزدیک شدن به یک خرداد سالروز اعتراضات گسترده ی آذربایجانی ها به کاریکاتور توهین آمیز چاپ شده در روزنامه ی دولتی ایران، بازداشت ها در منطقه آذربایجان سیر صعودی به خود گرفته و در روزهای گذشته رامین جباری، آیت مهرعلی بیگلو، مهندس حافظ سردارپور، نادر عزیزی، مهدی زینالی، علیرضا حسین زاده، رضا عبدی، حسین محمدی الوار، مصطفی جمشیدی، مهناز کریمی و محمد فرجیان بازداشت شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید