خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۹۰, 19th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۲/۱۹ ساعت ۱۶:۰۸:۳۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سردبیر هفته نامه حدیث قزوین روانه زندان شد

سردبیر هفته نامه حدیث قزوین روانه زندان شد

خبرگزاری هرانا – سردبیر هفته نامه حدیث قزوین به علت چاپ تصاویری با مضمون مشکلات اجتماعی در کشور، عصر دیروز و با اتهاماتی مانند “سیاه ‌نمایی و تشویش اذهان عمومی در آستانه انتخابات مجلس” روانه زندان شد.

به گزارش ایلنا، عصر دیروز رحیم سرکار، سردبیر هفته نامه حدیث قزوین به علت چاپ تصاویری از قتل، خودکشی، فقر، گرانی و ایدز با القاء سیاه ‌نمایی و تشویش اذهان عمومی در آستانه انتخابات مجلس در شماره ۸۹۷ این نشریه روانه زندان شد.

آقای سرکار عصر دیروز و بعد از عدم تامین قرار وثیقه شب گذشته به زندان قزوین منتقل شد.

دادسرای عمومی و انقلاب قزوین، به دنبال چاپ تصاویری از قتل، خودکشی، فقر، گرانی و ایدز با القاء سیاه نمایی و حرکت ضد ‌انقلابی در ایجاد روحیه یأس و ناامیدی و تشویش اذهان عمومی در شماره ۸۹۷ مورخ ۷ اسفند۹۰ هفته ‌نامه حدیث قزوین و متعاقب گزارش اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین مبنی بر چنین حرکت سوئی از ناحیه هفته‌نامه مذکور و چاپخانه‌ای که مبادرت به چاپ این هفته‌نامه کرده، با دستور دادستان قزوین رسیدگی به اتهام هفته‌نامه یاد شده با موضوع نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در شعبه ششم دادیاری دادسرای قزوین شروع کرده بود.

هفته نامه حدیث در روزنامه ولایت قزوین از چاپ عکسهای یاد شده به دلیل تکدر خاطر خوانندگان عذرخواهی کرده است و در شماره ۸۹۸ این نشریه با چاپ عذرخواهی و درج تصاویری از حضور با شکوه مردم در انتخابات اقدام به جبران اشتباه خود کرده بود. اما به نظر می‌رسد پس از انتخابات روتصویرند انتشار این هفته نامه متوقف خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید