خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ مهدی خدایی، بیش از دو سال محروم از حقوق یک زندانی

هرانا؛ مهدی خدایی، بیش از دو سال محروم از حقوق یک زندانی

خبرگزاری هرانا – علی‌رغم گذشت بیش از دو سال از بازداشت مهدی خدایی، فعال حقوق بشر، وی هم‌چنان در زندان اوین، بدون حتی یک روز مرخصی، محبوس است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیگیری‌های خانوادهٔ مهدی خدایی برای اخذ مرخصی که از حقوق زندانیان محسوب می‌شود، طی دو سال اخیر بی‌نتیجه مانده و مسئولان متذکر شده‌اند که وی تنها در صورت نوشتن توبه نامه، قادر به دریافت مرخصی خواهد شد.

این در حالیست که آقای خدایی علاوه بر اینکه تن به این درخواست مسئولان نداده است، اعلام کرده تا زمانیکه به وضعیت زندانیان بیمار بند ۳۵۰ زندان اوین رسیدگی نشود، درخواست مرخصی نمی‌دهد.

این فعال حقوق بشر به مانند اکثر زندانیان محبوس در بند ۳۵۰ از حق تماس تلفنی و ملاقات حضوری نیز محروم است.

مهدی خدایی، دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهر ری و از اعضای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۲ اسفند ماه سال ۸۸ و در پی هجوم گسترده و هماهنگ نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و متعاقباً به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. این زندانی سیاسی در دادگاهی که پس از ماه‌ها بلاتکلیفی در شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد، به اتهام “عضویت و فعالیت در تشکیلات مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران” با هدف “اخلال در امنیت کشور” و “فعالیت تبلیغی بر علیه نظام جمهوری اسلامی” به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. مضاف بر این وی پیش از آن نیز از سوی قاضی صلواتی به تحمل ۴ سال محکوم شده بود که با احتساب این دو پرونده و بنا بر رای دادگاه تجدیدنظر تهران مهدی خدایی در مجموع به تحمل ۷ سال حبس تعزیری محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید